Термін дії нормативної грошової оцінки землі населених пунктів – роз’яснення АМУ

До Асоціації міст України надходять численні звернення органів місцевого самоврядування щодо терміну дії нормативної грошової оцінки землі населених пунктів, оскільки територіальні органи Держгеокадастру  відмовляють у наданні витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Головне запитання: Чи можуть місцеві ради користуватись «старою» оцінкою, якщо нову ще не розробили, не встигають ввести в дію у визначенні законом терміни або інших причин?

У листах Держземагенства (№26-28-0.22-1539/2-15 від 28.01.2015) та Держгеокадастру (№28-28-0.22-19646/2-17 від 18.12.2017), отриманих на запит Асоціації міст України, роз’яснено, що періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів встановлена Законом України «Про оцінку земель», але термінів дії такої технічної документації цим Законом не встановлено.

Тобто, у разі відсутності відповідного рішення сільської, селищної, міської ради щодо втрати чинності рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту або рішення суду та до моменту набрання чинності нового рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, видача витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок є можливою.

Також звертаємо увагу, що постановою Уряду №1058 від 23.11.2016р. удосконалено процедуру ведення Державного земельного кадастру. Зокрема, внесено зміни до Порядку ведення, які на сьогодні забезпечують наповнення його відомостями про нормативну грошову оцінку земель, удосконалення структури та змісту електронного документа. Це дозволяє забезпечувати автоматизацію розрахунків нормативної грошової оцінки окремих земельних ділянок та запроваджувати принцип екстериторіальності надання адміністративної послуги щодо видачі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Також, постановою впорядковано повноваження кадастрових реєстраторів в частині ведення Державного земельного кадастру з метою підвищення якості надання відповідних послуг землевласникам та землекористувачам. Тобто, інформація про нормативну грошову оцінку земель повинна бути внесена до бази ДЗК. Автоматизація таких розрахунків спрощує процес надання адміністративної послуги.

 

За інформацією Асоціації міст України (www.auc.org.ua)

Поділитись:
Перейти до вмісту