У Шполі провели семінар для мешканців багатоквартирних будинків

Вчора у залі засідань Шполянської міської ради відбувся семінар-практикум для жителів багатоповерхівок міської громади на тему: «Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)». Навчання провела координатор проекту Анна Бабкова. Вона розповіла присутнім, що Європейським союзом та Програмою розвитку ООН (ПРООН) впроваджується дворічний проект “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень” з метою стимулювання та підтримки  створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у 24 областях України. На підтримку створення нових ОСББ в Україні Євросоюз виділяє 4 млн євро. Це чудова  можливість вже існуючим ОСББ, або тим хто визначається із формою правління багатоквартирного будинку, отримати додаткове фінансування ініціатив по покращенню стану будинків за рахунок донорських коштів.

Очікувані результати:

  • Буде створено щонайменше 2 000 нових ОСББ;
  • Не менш ніж 4 000 ОСББ (як нові, так і вже існуючі), отримають допомогу у вигляді тренінгів і консультацій;
  • Не менш ніж 480 000 людей по всій території України отримають пряму вигоду від впровадження проекту;
  • Не менш ніж один мільйон осіб підвищать свою обізнаність з питань енергоефективності.

Наразі у Шполянській ОТГ поки не зареєстровано жодного ОСББ, але Анна Бабкова зазначила, що за бажанням мешканців громади готова співпрацювати і надати будь-яку консультацію стосовно порушеної теми семінару. Крім того, залучити із консультативною допомогою інших експертів та фахівців  галузі енергозбереження.

Влада міської ОТГ також зі свого боку сприяє створенню ОСББ у громаді.  Рішенням сесії міської ради від 18.07.2017 № 4-17/VIII було прийнято Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Шпола на 2017 – 2020 роки, за умовами якої виділяється одноразова фінансова підтримка у сумі 25 тис. грн при утворенні ОСББ, виділяються коштів з міського бюджету на впровадження енергоефективних заходів:

–        для ОСББ, асоціацій ОСББ, які звернулися вперше:

60% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

40% – кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти;

–        для решти звернень:

40% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

60% кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту