8 травня — День пам’яті та примирення, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дорогі жителі Шполянської громади та Шполянщини!

 

         Сьогодні Україна разом з іншими демократичними державами та народами вшановує пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни.            День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

          Україна є однією з найбільш постраждалих країн у тій війні. Саме на нашій землі розгорнулися одні з найтрагічніших подій. Мільйони наших співвітчизників не повернулися додому, мільйони сімей не дочекалися своїх рідних. Катування і розстріли, депортації та концтабори – український народ пережив усі ці страхіття лише тому, що опинився на шляху чийогось прагнення переділити світ.   Минають роки, але залишається живою пам’ять про страшну трагедію…

          З кожним роком реальних свідків тієї війни стає все менше. Наймолодшим учасникам бойових дій – вже за дев’яносто. Многая їм літа!    Шполянщина  пам’ятає своїх героїв, і по праву пишається їхньою мужністю і ратним подвигом – це високий приклад для наслідування!

          Сьогодні Шполянська громада і вся Шполянщина з гордістю вшановує  найповажніших громадян – людей старшого легендарного покоління. Солдатів усіх армій, що перемогли нацистів, учасників українського визвольного руху, дітей війни та мучеників нацистських переслідувань – усіх, хто витримав нелюдську ношу війни.

         Зичу всім нам миру і благополуччя, адже це є найголовнішим для України!

Слава Україні!

 

З повагою,

 голова Шполянської  міської об’єднаної територіальної громади,

 Сергій Кравченко

 

Поділитись:
Перейти до вмісту