«Ми ніколи не забудемо»: у громаді відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 9 травня, разом з усією Україною відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вся Шполянська міська об’єднана територіальна громада. Урочистості відбулись біля пам’ятних місць жертвам Другої світової війни — обеліска Слави у середмісті Шполи, могили  сержантам-розвідникам Першої повітряно-десантної армії Анатолію Ванюшину та Петру Єрьоміну, могили закатованих  нацистами євреїв, які знаходяться у Дар’ївському парку, а також у всіх населених пунктах міської ОТГ.

Найвелелюдніший мітинг відбувся у міському парку Слави. Шполяни привітали і доземно вклонились стареньким ветеранам, за ратний подвиг проявлений у найкривавішій війні ХХ століття. У пам’ять про героїв Другої світової війни 1939-1945 р.р. задзвеніли дзвоники у руках юних дівчаток,  відбулась хвилина мовчання, покладання квітів, прозвучали пісні у виконанні артистів Шполянського РБК.

Голова Шполянської ОТГ, Сергій Кравченко зазначив, що для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. За Україну  боролись дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.

  • Але українці сильна нація, не бувши незалежною державою, наш народ зробив колосальний внесок в розгром нацизму та союзників Німеччини, і по праву приєднавсь до кола націй-переможниць і засновників Організації Об’єднаних Націй, – сказав міський голова.

Сергій Кравченко побажав всім ветеранам Другої світової війни, а також воїнам, які  боронять Україну на Сході здоров’я, миру та благополуччя.

З офіційними промовами до присутніх також звернулись перший заступник голови Шполянської РДА, Юрій Козоріз, заступник голови Шполянської районної ради, Лідія Татарина, виконуючий обов’язки військового комісара Шполянського райвіськкомату, Руслан Безшийко.

День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними. Це є  нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Минають роки, віддаляючи  у вічність ті тривожні ночі, постріли гармат, катівні, мільйони смертей, невпинні сльози… Але ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. І найважливішим  підсумком тієї трагедії має бути не перемога, а мир!

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту