Служба у справах дітей повідомляє

  Служба у справах дітей Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня 2016  №458 вніс зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю.
Це рішення прийняте для того,  аби посилити захист прав та інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у таких сім’ях.  Зокрема, внесені зміни передбачають забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, у разі їх переміщення до іншої адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, покращенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей, йдеться і про недопущення одночасного застосування в дитячому будинку сімейного типу або прийомній родини різних форм влаштування дітей.

 З метою забезпечення належного виконання покладених на батьків-вихователів функцій, законодавством чітко передбачено, що загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

 Також рішення Уряду передбачає зобов’язання батьків-вихователів і прийомних батьків забезпечувати право дітей на усиновлення, адже усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Крім того, законодавчо закріплено норму щодо влаштування дітей у сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з родиною.

   Ще один важливий аспект передбачений змінами до Положень, стосується надання батьками-вихователями, прийомними батьками у випадку прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї нових вихованців довідки про доходи сім’ї за останні шість місяців (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення , подані довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

   Водночас кандидати у батьки-вихователі, прийомні батьки мають надавати довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань з метою запобігання використання державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на погашення боргів.

   Зауважимо, прийомна сім’я – це родина, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Водночас дитячий будинок сімейного типу – родина, яка взяла на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Поділитись:
Перейти до вмісту