Шполянські каштани набули нового життя

Каштан (його батьківщина – Греція) увійшов «у моду» в другій половині  XIX століття. Але дерева з розкішною кроною та пірамідальними суцвіттями прикрашали міські садиби і монастирі починаючи з XVIII століття.

Деякі історики стверджують, що  каштани зобов’язані своєю появою в Україні насамперед величезній кількості відставних офіцерів – учасників французько-російської війни 1812 року, які оселилися в місті Києві. Саме вони привезли з Європи і поширили це чудове дерево.

 

У нашому місті теж ростуть каштани. Вони прикрашають пішохідні алеї центральних вулиць, парків та скверів. Стрункі пишнолисті дерева однакової форми та висоти гармонують із усучасненим містом.

Про такий вигляд дерев декілька років тому подбали комунальні служби об’єднаної громади, які своєчасно і правильно провели обрізку. Фактично комунальники врятували шполянські каштани від старіння, адже видалили слабкі, хворі та слаборозвинені гілки. Обрізка омолоджує дерево, стимулює ріст нових гілок.

Міський голова, Сергій Кравченко розповідає,  що у свій час, коли розпочинали роботи  з омолодження дерев, комунальні служби зіткнулись із значним супротивом шполян. Люди вважали, що дерева пропадуть і більше не відродяться. Словом засуджували працівників і владу за кожне обрізане дерево.

  • Деякі нарікали на те, що зрізані гілки комунальники забирають додому для опалення власних будинків. Були різні версії! Та як бачимо, минуло трохи часу і дерева набрали нової сили, нового вигляду, нового життя. Це помічають навіть гості громади, які приїздять до Шполи, – підсумовує очільник Шполянської ОТГ.

 

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту