ПрАТ Лебединський насіннєвий завод зустрічав учнівську молодь Шполянської ОТГ

           «Професіографічна екскурсія  –  одна з форм  профорієнтаційної роботи,  яка найбільш до вподоби школярам. Саме такі  заходи дають  можливість учнівській молоді безпосередньо на виробництві поспілкуватися з працівниками та отримати інформацію про актуальні професії на ринку праці, сприяють мотивації до активного самопізнання, як основи вибору професії. Тому фахівці служби зайнятості приділяють значну увагу даному напряму в профорієнтації», – відмітив директор  Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Ігор Мусюра.

     Так, в останній день навчального року для восьмикласників Шполянської ЗОШ № 1 була організована  професіографічна екскурсія на ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод», який входить до групи «LNZ Group» . Ця  компанія найбільш динамічно розвивається в секторі насінництва та  є визнаним лідером по польовому вирощування (гібридизації).

     Презентував підприємство заступник директора з виробництва Валерій Булаєв, який надав інформацію про історію створення товариства, умови праці та відпочинку працівників заводу. «Найголовнішим переродженням підприємства стало відходження від вирощування насіння буряка, переобладнання половини технічної лінії під очищення інших сільськогосподарських культур та застосування  сучасного устаткування в цеху протруювання. Інженери та технологи заводу неодноразово відвідували Німеччину, Австрію та інші європейські країни, переймаючи передовий досвід, та впроваджували його на власному підприємстві», – зазначив В. Булаєв.

   Діти мали змогу відвідати найсучасніші лабораторії, де займаються не лише  перевіркою якості зерна, а й визначенням хіміко-технічної характеристики  грунтів; побувати на  елеваторі, що виконує послуги  прийому, доочищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна; ознайомитися з роботою зерносушарки.

  Екскурсія на завод, який обладнаний новітнім устаткуванням від провідних світових виробників, справила незабутнє враження на школярів. Перебуваючи на підприємстві з переробки гібридної насіннєвої кукурудзи в качанах, юнаки й дівчата поринули в світ таких професій, як: апаратник обробки зерна, технолог по переробці зерна, друкар флексаграфічного друку, технолог-лаборант, налагоджувальник ліній устаткування, водій автонавантажувача.

  Майбутні випускники усвідомили – щоб стати справжніми професіоналами, одного бажання замало, необхідно мати ще й знання, володіти високим рівнем професійної кваліфікації, натхненно працювати, щоденно самовдосконалюватись, бути старанним та наполегливими у досягненні своєї мети.

Поділитись:
Перейти до вмісту