ЗНО-2019: уже й фініш

     13 червня для 177 цьогорічних випускників 11-х класів семи закладів загальної середньої освіти громади завершилася процедура зовнішнього незалежного оцінювання. Позаду – повторення та узагальнення вивченого за 11 років,  хвилювання учнів, батьків та педагогів; попереду  – кілька днів очікування результатів, які одночасно з трьох предметів зараховуватимуться як державна підсумкова атестація зі шкільного курсу, а також як вступний тест для бажаючих вступати до закладів  вищої освіти  у 2019 році. Згідно відповідного наказу Українського центру оцінювання якості освіти, завдяки  сформованій довірі до об’єднаної територіальної громади директора Київського РЦОЯО Світлани Сакаєвої  та проректора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти  КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Наталії Лісової в м. Шпола у період з 21 травня по 11 червня працювали одразу три пункти  тестування на базі міської ЗОШ №1,  школи №2-ліцею та школи №3-гімназії, які очолювали директори Валентина Осадча, Олександр Гончар та заступник директора Людмила Любімова. Це створило доступність, додаткові зручності у підвезенні  учасників та неабияк вплинуло на сприятливий психологічний стан випускників з числа учнів шкіл громади,  Шполянського району, а також Лисянського, Звенигородського, Катеринопільського районів та м. Ватутіне, які мали можливість скласти ЗНО з чотирьох предметів: української мови й літератури, математики, історії України та географії.

      До проведення тестування було залучено 153 педагогічних працівники зі Шполянських ЗОШ №1,5, НВК №2, 3, Топильнянського, Мар’янівського, Терешківського, Матусівських НВК №1, 2, Шполянської санаторної школи-інтернату, районного методичного кабінету,  які обіймали посади старших інструкторів, інструкторів та чергових. Головним спеціалістом відділу освіти Оксаною Курінною, яка також виконувала функції уповноваженої особи  Українського ЦОЯО на базі пункту тестування в м.Сміла, проводилися навчальні наради-інструктажі з педагогічним персоналом   спільно з відповідальними за пункти проведення ЗНО, завдяки чому забезпечено їх чітку, злагоджену  роботу та не допущено нестандартних ситуацій. З процедурою підготовки до тестування та безпосереднього виконання сертифікаційних робіт цього року  могли ознайомитися 27 громадських спостерігачів-представників батьківської громади, чиї діти наступного року закінчуватимуть школу. Крім  того, за сприяння Шполянської міської ради, Шполянського МНВК організовано належне підвезення шкільними автобусами  97 учнів  в м. Сміла, Черкаси, де на базі закладів освіти  вони склали тестування із біології, хімії та англійської мови, та із сіл Іскрене, Лебедин, Товмач, Васильків  до м. Шпола.

          Підсумовуючи  напружену для освітян  роботу, що тривала три тижні, варто визнати, що рушійною силою  на шляху до її  успішних результатів стали командна згуртованість відділу освіти, директорів шкіл та їх заступників, фахова компетентність залучених педагогів, сформована впродовж 11 років, професіоналізм медичних сестер, водіїв шкільних автобусів, відповідальне ставлення до виконання посадових обов’язків усіх працівників шкіл, причетних  до підготовки  пунктів тестування, підтримка батьків.

Поділитись:
Перейти до вмісту