ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ГАРАНТУЄ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЮ ДІЛЯНКОЮ

Згідно з чинним законодавством України використання землі в Україні  є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Плата за землю є одним із основних джерел для надходження коштів до бюджету Шполянської об’єднаної територіальної громади, які в послідуючому виділяються на благоустрій і розвиток населених пунктів громади, ремонт доріг, навчальних закладів, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, хворим та учасникам АТО/ООС та ін.

Враховуючи вищенаведене, Шполянська міська рада просить представників юридичних осіб та громадян, які використовують земельні ділянки комунальної власності (в тому числі землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені та землі під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення), нерозподілені та невитребувані земельні ділянки і земельні частки (паї) без правовстановлюючих документів звернутися до 07.06.2019  у робочий час до відділу з питань земельних відносин (м. Шпола вул. Соборна, 20 а) з наявними:

  • установчими документами;
  • документами та матеріалами що підтверджують площу земельної ділянки, яка перебуває у користуванні фізичної та/або юридичної особи;
  • документи, що посвідчують право власності фізичної та/або юридичної особи на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд);

з метою підготовки клопотань для їх подання до Шполянської міської ради з послідуючим  розглядом на постійній депутатській комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин і сесії міської ради для прийняття відповідного рішення  для укладання договору оренди землі.

         Разом з тим повідомляємо що відповідно до:

  • Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав.

–  Закону України «Про оренду землі» орендар земельної ділянки має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі та отримувати продукцію і доходи.

 

 

Шполянська міська рада

 

Поділитись:
Перейти до вмісту