Представниця міської ради навчалась у Польщі

Начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Шполянської міської ради  Наталія Коваль взяла участь у навчальному візиті представників українських органів місцевого самоврядування до Польщі з метою ознайомлення з найкращою практикою у сфері обслуговування та залучення іноземних інвесторів на різних регіональних рівнях, зокрема, установ, які приймають участь у проекті «Стандарти обслуговування інвесторів» у Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському воєводствах.

Протягом трьох днів Наталія Коваль відвідала м. Ельблонг, м. Ґданськ, м. Торунь, де ознайомилася з роботою місцевих адміністрацій, Ельблонзького технологічного парку, Ґданського науково-технологічного парку, Центру підтримки бізнесу, Куявсько-Поморського центру з обслуговування інвестора.

«Отримала важливі напрацювання від польських колег у сфері взаємодій між владою та інвестором, владою та підприємцями. Сьогодні ми бачимо надзвичайний підйом польської економіки, але так було не завжди. З 2004 року, коли Республіка Польща увійшла до Європейського Союзу, почався поступовий розквіт країни – за кошти ЄС збудовано якісні дороги, технологічні парки, інфраструктуру для спорту та культури, закуплено сучасний громадський транспорт та багато іншого(майже на всіх об’єктах є інформаційні таблички).

 Та окрім розбудови інфраструктури, якісні зміни пройшли в законодавстві країни – в результаті яких Польща отримала спеціальні (вільні) економічні зони, які діють не тільки на папері (як в Україні), а і залучають суттєві інвестиції: з`являються нові підприємства, створюються робочі місця.

Влада міст, регіонів створює максимально вигідні умови для підприємців-виробників: дають пільги на місцеві податки, створюють комунальні підприємства, які супроводжують діяльність бізнесу, організовують співпрацю між закладами вищої освіти і підприємствами, контролюють, щоб всі мали однакові прозорі правила гри. За 15 років невпинної праці – суттєвий результат відчули в останні п`ять, в Україні ж ми тільки на початку цього шляху», — ділиться враженнями чиновниця.

Організовано навчальну поїздку Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі, всі витрати пов`язані з поїздкою (переліт, проживання, харчування) повністю сплачено польською стороною.

Нагадаємо, що в травні цього року представники Польщі відвідували Шполянську ОТГ з навчальним тренінгом. Тоді Агенція була вражена вже проробленою роботою у громаді у напрямку влада-бізнес-громада, прагненнями і стратегічними планами на майбутнє щодо розвитку підприємництва. Саме тому до участі у зворотному візиті була запрошена начальниця профільного відділу – Наталія Коваль, щоб наочно перейняти досвід успішних сусідів.

Поділитись:
Перейти до вмісту