ЕКСТРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Сьогодні 26 серпня о  18.30 було зібрано екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Шполянської міської ради з приводу загоряння міського сміттєзвалища.

Кожного літа Шполянська громада стикається з проблемою загоряння міського сміттєзвалища. Люди, які проживають в районі сміттєзвалища, страждають від задимлення повітря, що має негативний вплив на їх здоров`я. Не обійшлося без пожежі і цього року –наразі горить сміттєзвалище, а стурбовані люди обривають «гарячі лінії» ДСНС, комунальних підприємств  та міської ради.  Саме тому міський голова Сергій Кравченко терміново скликав профільну комісію та запросив на її засідання представників Шполянського РВ ГУ ДСНС.

Доповів про ситуацію на сміттєзвалищі  начальник Шполянського РВ ГУ ДСНС Олександр Пластун. За його словами на гасіння пожежі необхідно задіяти 2 одиниці техніки ДСНС, 4 одиниці комунальної техніки та більше ста тон води. Водою забезпечити рятувальників мають комунальні служби міської ради. Також він повідомив, що локалізацію пожежі  буде здійснено завтра 27 серпня.

Олександр Пластун наголосив, що необхідно терміново забезпечити пожежну безпеку на сміттєзвалищі, щоб уникнути подальших займань вогню на її території. А саме необхідно забезпечити освітлення, забезпечити цілодобову охорону (контрольний пункт пропуску), забезпечити суцільну огорожу та шлагбаум (або в’їзні ворота), встановити інформаційний щит та камери відеонагляду.  Ці першочергові заходи необхідно здійснити для попередження виникнення пожеж.

Міський голова зазначив, що в серпні минулого року Шполянською міською радою було прийнято Програму поводження з твердими побутовими відходами на території громади, яка включає в себе всі зазначені заходи. Та на жаль й досі не виділено кошти для фінансування цієї програми.

Вислухавши всіх присутніх членів комісії, зроблено висновок та надано рекомендацію міському голові –провести позачергову сесію Шполянської міської ради 29 серпня та довести до відому депутатів складну ситуацію з сміттєзвалищем. Засідання сесії виявив бажання відвідати очільник Шполянського РВ ГУ ДСНС Олександр Пластун, аби особисто переконати депутатів в необхідності здійснення заходів пожежної безпеки.

На засіданні комісії були присутні: міський голова С. Кравченко, начальник Шполянського РВ ГУ ДСНС О. Пластун, головний фахівець Шполянського РВ ГУ ДСНС С. Репях, заступник міського голови  з питань житлово-комунального господарства В.Плетінь, начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення І. Курінний та спеціаліст цього відділу О. Столяр, директор КП «Благоустрій» М. Нарадько.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту