День пам’яті захисників України вперше відзначили у Шполянській ОТГ

Сьогодні Україна вперше відзначає День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Пам’ятні заходи відбулись і в місті Шпола, біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Там зібралися ветерани ООС(АТО), представники влади об’єднаної громади, району, духовенство, небайдужі жителі.

Із словами щирої вдячності  військовим, які нині стоять на захисті країни, матерям і дружинам солдат, які втратили синів, або чекають із передової звернувся учасник ООС, виконуючий обов’язки старости с. Кримки, Микола Запорожець та волонтер, консультант з питань забезпечення допомоги учасникам ООС, Сергій Кепша. Вони нагадали присутнім про важливість цього дня, про ратний подвиг героїв, які житимуть у нашій пам’яті і пам’яті наступних поколінь. Також перед громадою виступив перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації, Юрій Козоріз.

У День пам’яті захисників України священнослужителі ПЦУ ієрей, Роман Саломатін та протоієрей, Дмитро Горовенко провели спільну молебень за спокій душ полеглих за державу солдат. Шполяни схилили голови у хвилині мовчання, разом заспівали Гімн і поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та пам’ятної дошки загиблих учасників ООС.

 

Нагадаємо, що 23 серпня 2019 року Президент України, Володимир Зеленський підписав Указ про започаткування Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Відтепер — це одна із важливих пам’ятних дат у календарі держави, яка відзначатиметься щорічно 29 серпня.

Поділитись:
Перейти до вмісту