До відому орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності, які розташовано на території Шполянської об’єднаної територіальної громади

     Відповідно до Земельного кодексу України установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані.

         Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років.

Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням.

Відповідно до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Згідно з Законом України «Про землеустрій» при проведенні інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення здійснюються заходи щодо:

внесення до Державного земельного кадастру відомостей про сформовані земельні ділянки, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру;

            формування невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок;

            формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під польовими дорогами;

формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, які обмежують масив та земельні ділянки, розташовані уздовж масиву.

Враховуючи вищенаведене, з метою формування невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок та/або земельних ділянок сільськогосподарського призначення під польовими дорогами та послідуючого укладання договорів оренди землі на них, просимо  орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності подати до 01.11.2019 через центр надання адміністративних послуг до Шполянської міської ради клопотання про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації масиву (масивів) земель сільськогосподарського призначення та графічний матеріал на якому зазначено масив (масиви) земель (земельні ділянки).

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

         За додатковою інформацією рекомендуємо звертатися у робочий час до відділу з питань земельних відносин Шполянської міської ради (м. Шпола  вул. Соборна, 20 а).

Поділитись:
Перейти до вмісту