ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ!

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» в Україні з 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на житлово-комунальні послуги.

Відповідно до Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та Ощадбанком.

Пільги у готівковій формі, за бажанням пільговика можуть бути призначено готівкою з виплатою щомісяця на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку.

Для виплати пільг у готівковій формі пільговик повинен подати заяву (із 1 по 15 жовтня на опалювальний період та із 1 по 15 травня на неопалювальний період)  до відділу персоніфікованого обліку управління   соціального захисту населення (приміщення бібліотеки) та вказати номер рахунку, відкритий в установі уповноваженого банку, куди перераховуватимуться  кошти. При собі пільговик повинен мати паспорт громадянина України.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який зручний час.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг понад 340 гривень, про що Управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому у безготівковій формі.

Особи, які отримують пільги, повинні  повідомляти відділ персоніфікованого обліку про зміни, які впливають на надання пільг. Якщо буде виявлено, що особа отримала надмірні нарахування через якісь зловживання, їх буде повернено до державного бюджету. Можливо навіть і через суд, якщо пільговик добровільно відмовиться це робити.

Довідка:

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги за житлово-комунальні послуги, звертатися до відділу персоніфікованого обліку управління   соціального захисту населення (приміщення бібліотеки) Графік роботи: понеділок-четвер з 8:00 до 17:00, п‘ятниця з 8:00 до 16:00.  

 

За інформацією,

Управління соціального захисту населення

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту