Поліклініка без черг і паперових медкарток – це вже не в уяві

Чи можете ви уявити поліклініки без черг чи купи паперової роботи лікарів  з медичною документацією, доступною для різних рівнів медичної допомоги?  Все це існує у вигляді електронних реєстрів пацієнтів у всьому цивілізованому світі вже давно. Але українські пацієнти поки що множать архіви медзакладів паперовими картками. Зрозуміло, що це позначається як на якості лікування, так і на ефективності роботи лікарів.

 У Шполянському центрі первинної медико-санітарної допомоги працює сучасний електронний сервіс для пацієнтів і лікарів.  Жителі міста та району мають змогу записуватися на прийом до лікаря у зручний час, не виходячи з дому, використовуючи для цього комп’ютер або мобільний пристрій. У поміч медикам — стала інноваційна система Helsi. Крім зменшених черг, серед плюсів електронної медицини для пацієнтів – швидкий пошук та доступ до лікарських призначень. Також, через сайт helsi.me можна не тільки записатися до лікаря, обравши його за допомогою гнучкої системи фільтрів, але і предзаповнити декларацію.

Переваги eHealth для пацієнта:
 –     Запис на прийом до лікаря, не виходячи з дому. Пацієнту потрібно буде зареєструватись та вказати номер мобільного телефону. Після реєстрації в електронній системі у пацієнта з’являється можливість записатися на прийом.

  • Швидкий пошук і вибір лікаря. Для цього використовується функція пошуку, обирається потрібний лікар і його розклад роботи. Система покаже вільний час на який можна записатися. Після запису час на який ви записалися автоматично зникає, таким чином, унеможливлюючи запис на нього іншого пацієнта. Така модель вирішує проблему черг і необхідності брати славнозвісні талончики до лікаря.
  • Медична картка пацієнта в електронному форматі. Після впровадження електронної картки, історія хвороби, візити до вузьких спеціалістів, щеплення, діагностичні відомості та призначення лікаря будуть занесені до персонального профілю пацієнта. Тож у разі звернення до іншого фахівця, не потрібно буде згадувати і переповідати всі свої хвороби. Зрештою наявність повної інформації про анамнез дозволить лікарю якісно надати послугу, а пацієнту бути більш поінформованим про стан свого здоров’я.

Підготував інженер-програміст

Анальченко Микола Миколайович

Поділитись:
Перейти до вмісту