Уперше в громаді відзначили День позашкілля

      Перший місяць осені став щедрим на професійні свята  для працівників  освітньої галузі.  25 вересня керівники гуртків закладів позашкільної освіти відзначали День позашкілля, 27 вересня –  працівники  садків долучилися до святкування Всеукраїнського дня дошкілля, а 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек вшановували працю шкільних бібліотекарів. 27 вересня 2019 року в актовій залі Шполянської дитячої школи мистецтв  уперше в громаді на спільну  урочисту зустріч зібралися педагоги позашкільних комунальних закладів, вихованці й керівники гуртків, у тому числі й тих, шо працюють на базі шкіл, щоб зворушливо,  засобами ліричного слова, мелодійних пісень розповісти про всі принади  позашкільної освіти, якою  охоплено в громаді 85% дітей шкільного віку.

      Гуртківці  театральної студії «Смайлик» Шполянського центру дитячої та юнацької творчості  учнівської молоді  нагадали про цікаві справи,  якими захоплюються школярі в закладах позашкільної освіти, а присутній на заході перший заступник міського голови Олександр Кузуб  нагородив дипломами переможців  в особистій і колективній  першості та призерів І місця виставки – конкурсу «Наш пошук і творчість тобі, моя рідна громадо», проведеної з нагоди другої річниці утворення громади. Цей конкурс об’єднав 245 учасників віком від 6 до 17 років – творчих фантазерів, які виховуються в гуртках  еколого-натуралістичної, науково–технічної творчості, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти ОТГ. Експонати засвідчили популярність народного та сучасного  українського мистецтва і національних традицій загалом, а розмаїття технік, за допомогою яких виготовлено вироби,  укотре  показало високий рівень  розвитку вихованців  та фахової майстерності їхніх наставників. Призери 2 і 3 місця отримали свої відзнаки на шкільних лінійках.

Не залишилися поза увагою керівництва громади колективи  закладів позашкільної освіти – центрів дитячої та юнацької, еколого-натуралістичної та науково-технічної творчості, які на святі отримали  подяки міського голови Сергія Кравченка за сумлінну працю, виховання любові й поваги до  рідного краю, інтересу до пізнання звичаїв і традицій, формування в школярів національної свідомості та патріотизму засобами творчості й мистецтва. Приємно, що з нагоди Дня позашкілля директор  Шполянського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Лілія Усик  узяла участь у Всеукраїнському форумі позашкільників у рамках проекту професійного розвитку «Толока позашкільників» в ДЦ «Артек» та у Всеукраїнському форумі позашкільників, що відбувся в Міністерстві освіти і науки України, й незабаром поділиться здобутими знаннями про шляхи формування національно-культурної ідентичності зростаючої особистості в сучасних умовах, підвищення якості позашкільної освіти зі своїми колегами на жовтневій зустрічі.

Започаткування відзначення Дня позашкіллля в громаді  стало ще одним об’єднавчим пріоритетом, спрямованим на підтримку талантів, організацію змістовного дозвілля школярів, запровадження співпраці й обміну   досвідом між осередками дитячої творчості.

Поділитись:
Перейти до вмісту