І-ше місце у конкурсі із практичної стрільби: шполянські школярі на один день стали прикордонниками

8 жовтня 2019 року в Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулися 7-і обласні змагання команд Юних Друзів Прикордонників. Цього року участь у них узяли 23 команди з різних куточків Черкаської області.

Традиційно змагання розпочалися урочистим шикуванням команд, підняттям Державного Прапора України та вшануванням пам’яті прикордонників, які віддали своє життя, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України в зоні проведення ООС.

Після привітального виступу керівництва Головного центру, ветеранів та гостей змагань розпочався перший конкурс, під час якого команди-учасниці пройшли урочистим маршем та виконували стройові пісні.

Наступні конкурсні випробування проводилися на території військового полігону. Тут команди демонстрували влучність стрільби бойовими набоями з автомата Калашникова, швидкість та вправність збирання-розбирання автомата, виявляли силу духу й гарт в ході воєнізованої естафети, застосовували на практиці свої знання зі слідознавства.

Честь Шполянської ОТГ на цих змаганнях відстоювала команда Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей», до складу якої входили: Андреєва Віолетта, Клименко Артем, Перстюк Євгенія (учні 8-І класу), Кравченко Владислав, Педченко Юрій (учні 9-Б класу), Кажукало Олександр (10-А клас) та учні 11-го класу Пахолко Богдан, Письменний Віталій.

У безкомпромісній боротьбі вихованці вчителя «Захисту Вітчизни» Василя Фуркала здобули І місце у найважливішому конкурсі – виконанні практичних стрільб з АК-74, а в загальнокомандному заліку увійшли в першу п’ятірку переможців серед 23 команд-учасниць. Супроводжувала та вболівала за шкільну команду Тетяна Педченко, старший офіцер відділення комплектування Шполянського райвійськкомату, адже серед учасників був її син Юрій. Відрадно, що в недалекому 2016 році її донька, учениця школи Педченко Катерина була в складі  дружини юних пожежників, яка кілька років поспіль  ставала кращою на Черкащині.

По завершенню змагань для юних друзів прикордонників провели екскурсію навчальним центром, ознайомили їх із сучасними зразками зброї, технічними засобами охорони кордону, які використовують прикордонники під час служби. Також для дітей було організовано смачний солдатський обід.  Директор Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів №2- ліцей» Олександр Гончар від імені  педагогічного колективу висловлює щирі слова вдячності всім тим, хто зробив можливою участь команди в обласних змаганнях й особливо теплі слова адресує батькам учнів за небайдужість та правильне виховання справжніх патріотів України.

 

Автор тексту Олександр Гончар

Поділитись:
Перейти до вмісту