Відкриттям пам’ятного знаку учасникам бойових дій, «НІ КАПІТУЛЯЦІЇ» від ветеранів ООС – у Шполянській міській громаді відзначили День захисника України

14 жовтня,  у День захисника України, українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці у Шполі урочисто відкрили пам’ятний знак учасникам бойових дій на Сході України. Цілісна композиція уособлює відважного воїна, захисника рідної землі, а тумба прикрашена патріотичними рядками «Слава героям, що боролися та віддали своє життя за свободу і цілісність України у війні з російським окупантом! Слава Україні!!!» Місце обрали неподалік дитячого парку, де батьки відпочиваючи з дітками,  легко зможуть легко пояснити історію своєї країни і розповісти за що боролися її герої.

На відкриття пам’ятного знаку та вшанування мужності і відваги всіх захисників України зібралися учасники бойових дій ООС/АТО, жителі громади, представники міської і районної влади. Приїхав із міста Черкаси  до Шполи безпосередньо і виконавець скульптури пам’ятного знаку — В’ячеслав Федорченко.

Урочистості присвячені новітнім героям відкрили спільним виконанням Державного Гімну. Далі пам’ятний знак освятив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Роман Саломатін.

Міський голова Шполянської ОТГ, Сергій Кравченко звернувся до присутніх зі словами: – «Сьогодні ми дякуємо всім, хто перебуває на передовій на Сході, хто допомагає, волонтерить, лікує і зберігає життя нашим захисникам!  Від них залежить безпека нашого суспільства, територіальна цілісність країни. Наші воїни взяли до рук зброю задля захисту України від ворога. Вони забезпечують найцінніше – незалежність нашої держави і мирне дитинство наших дітей». Потім очільник громади нагородив медалями «За оборону рідної держави» 30 ветеранів російсько-української війни із міста Шполи та сіл ОТГ.

Під час мітингу з промовами до громади звернулись також: в.о. військового комісара Шполянського районного військкомату підполковник Руслан Безшийко, заступник голови районної спілки Ветеранів АТО, Олег Слободяник, волонтер, учасник бойових дій ООС/АТО, Сергій Коваль, консультант з питань волонтерського руху Сергій Кепша та виконавець скульптури пам’ятного знаку, В’ячеслав Федорченко.

За тих, хто віддав своє життя, відійшовши у безсмертя, шполяни низько схили голови у хвилині мовчання. Для Шполянщини це дев’ять героїв  — Олександр Кондратюк, Олег Ремінний, Василь Пікуєв зі Шполи, Іван Носач, Ярослав Новосільський із с. Скотареве, Сергій Лифар, Олександр Лінчевський із с. Матусів, Андрій Тихолоз із с. Веселий Кут та Станіслав Майоренко із с. Антонівка.

       Першими до підніжжя нового пам’ятного знаку поклали вінки і квіти саме захисники України. Крім того, учасники бойових дій ООС/АТО Шполянщини підтримали всеукраїнський протест підписання «Формули Штайнмаєра» розгорнувши лозунг «НІ КАПІТУЛЯЦІЇ».

По закінченню заходу квіти поклали також до підніжжя пам’ятного знаку «Героїв Небесної Сотні» та дошки із світлинами сучасних загиблих героїв.

Зазначимо: процес встановлення у місті Шпола пам’ятного знаку  учасникам бойових дій на Сході України у місцевої влади зайняв майже два роки. Ініціаторами створення монументу стали учасники бойових дій  ООС/АТО, за сумісництвом  старости сіл: Скотареве, Андрій Запісецький та  Кримки, Микола Запорожець.  Згодом активно долучились члени районної спілки Ветеранів АТО. Міський голова Сергій Кравченко неодноразово  зустрічався  з атовцями за круглим столом, аби  дослухатися їхньої думки стосовно місця розташування, зовнішнього вигляду, озеленення тощо.

Кошти на облаштування території (виготовлення пам’ятного знаку, встановлення лавок, ліхтарів) виділили із міського бюджету. Благоустрій навколо пам’ятника продовжать удосконалювати. З часом на стіні, поза скульптурою воїна-захисника розмістять світлини із загиблими героями Шполянщини.

Поділитись:
Перейти до вмісту