Діабет — не шкода: У Шполянській ОТГ відбувся захід на підтримку всіх, хто має це захворювання

14-го листопада відзначають Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Цей день слугує нагадуванням усьому людству про те, що поширеність хвороби невпинно зростає, але всупереч всьому це захворювання не заважає людям повноцінно жити, працювати і досягати успіху.

Розрізняють цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) та цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний). Профілактика діабету полягає у простих заходах із підтримання здорового способу життя. Щоб уберегтися від цієї хвороби необхідно: досягнути нормальної маси тіла та підтримувати її; бути фізично активним та приділяти увагу регулярній фізичній активності; дотримуватися здорового харчування, зменшувати кількість глюкози та насичених жирів; утримуватись від тютюнопаління.

Про це сьогодні  також розповідали  на заході у міській школі № 2-ліцей на тему «Діабет — не шкода», присвяченому Всесвітньому дню боротьби із цукровим діабетом.

Дитячий педіатр Шполянського ЦПМСД Олена Шульга провела всеобуч “Школа діабету: Контроль і профілактика ускладнень”. Присутні переглянули відеоролики про «солодке захворювання», а також звернення міського голови Сергія Кравченка, який має власний досвід життя із діабетичною хворобою. Також до розповіді доєднались  учні школи №2 Олексій Письменний, учень 5-А  класу і Ростислав Усик, учень 2-А класу.

Мама хлопчика, який страждає діабетом Лілія Усик  розповіла про історію їх хвороби, розказала як надати першу допомогу діабетику, показала як користуватись глюкометром, як колоти інсулін тощо.

Поруч з цим   працювала виставка робіт діа-діток, які ще раз довели суспільству, що діабет це не перешкода і з ним можна досягти успіху!

По завершенню заходу для учасників були проведені мастер-класи “Арт-терапія” керівниками гуртків Шполянського центру науково-технічної творчості.

Поділитись:
Перейти до вмісту