Три позашкільних заклади об’єднуються

Таке рішення прийняли депутати міської громади вчора на засіданні 49-ї позачергової сесії VIII скликання.

        Міський голова Сергій Кравченко аргументував, що доцільність злиття  трьох закладів  позашкільної освіти в один вивчали відколи вони перейшли до комунальної власності міської ОТГ. Аналізуючи фактичний стан відвідування учнями певних гуртків фахівці виявили — що він є досить низьким і складає в середньому 30% від чисельності за списком. Наявні гуртки, чисельність у яких є нижчою від верхньої межі  нормативу наповнюваності груп (10 дітей) призводять до невмотивованого збільшення витрат на одного вихованця та ряд інших.

        Як пояснила далі головний спеціаліст відділу освіти Оксана Курінна, що зваживши всі факти виявилось, що нинішня система позашкільної освіти громади потребує  подальшого вдосконалення  мережі гуртків, секцій, творчих об’єднань, модернізації матеріально-технічного, науково-методичного, кадрового забезпечення.

  • З цією метою міський голова провів нараду із директорами закладів позашкільної освіти. Вислухавши всі думки і пропозиції присутні прийняли рішення ініціювати перед депутатами міської ради питання про реорганізацію комунальних закладів Шполянської міської ради ОТГ «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» та «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» шляхом приєднання до комунального закладу «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді», – коментує Оксана Миколаївна.

        Відповідне рішення винесли на розгляд сесії міської ради, де депутати   врахували ініціативу спеціалістів міської ради та педагогів-позашкільників і одноголосно підтримали  утворення в громаді одного закладу позашкільної освіти.

        Заклад утвориться шляхом злиття і не призведе до скорочення штатної чисельності працівників.  Всі педагогічні працівники та технічний персонал залишаться на свої робочих місцях, що дасть можливість зберегти накопичений досвід освітян, про який знають і за межами громади, а також сприятиме праву дітей на привабливий і  безкоштовний доступ до розвитку творчих здібностей.

         Реорганізація саме шляхом об’єднання нових напрямів  позашкільної освіти  в громаді, удосконалення методик роботи з дітьми, розширення контингенту вихованців, збільшення обсягу фінансового забезпечення галузі позашкільної освіти та підвищення ефективності використання коштів міського бюджету – це ще один крок  до згуртування життєво важливих ініціатив спроможної громади.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту