Звільнення міста від нацистів та Міжнародний день пам’яті Голокосту вшанували у Шполянській ОТГ

Друга світова війна — наймасштабніший  у світовій історії  глобальний збройний конфлікт, що тривав з 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року.

Значна частина бойових дій світової війни відбувалася саме на території України. Збройні конфлікти відбувались майже у всіх містах і селах.  Шпола   знаходилась в облозі німецьких військ  із 31 липня 1941-го  по 27 січня 1944 року.  Місто звільнила від німецьких військ 155-та Червонопрапорна танкова бригада під командуванням підполковника І. І. Порошина. За мужність і героїзм, проявлені на фронтах війни, 1021 шполянина нагороджено урядовими нагородами.

Сьогодні жителі міста разом із міською та районною владами вшанували пам’ять загиблих воїнів, які загинули під час Другої світової війни. Також віддали шану ще живим ветеранам. Присутні поклали квіти до Обеліска у міському парку Слави та  могилу воїнів-визволителів міста  –  розвідників І Повітряно-десантної армії, Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна.

Враховуючи те, що сьогодні 27 січня,  відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, також вшанували пам’ять невинно убієнних і поклали  квіти до могили жертв Голокосту у Дар’ївському  лісі.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту