Шполянська лікарня має працювати: принципова позиція очільника Шполянської громади Сергія Кравченка

      Сьогодні у Шполянській багатопрофільній лікарні (Шполянській ЦРЛ) відбулась багатостороння зустріч між представниками обласної, районної, місцевої влад та медицини. А саме: голови Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного, голови Шполянської міської ОТГ Сергія Кравченка, голови Шполянської РДА Наталії Коваль, заступника голови Шполянської районної ради Лідії Татариної та директора КНП «Шполянської багатопрофільної лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Василя Уманця.

        За круглим столом керманичі обговорили ключове питання впровадження медичної реформи у вторинній ланці медицини Шполянщини та перспективи розвитку. Іншими словами медреформа у лікарнях, вступає в дію з 1 квітня цього року. Національна служба здоров’я вже розробила попередні тарифи на медичні послуги та впроваджує перші зміни.

 

         Підтримує реформування також весь медперсонал Шполянської лікарні і намагається якнайшвидше до неї долучитися. Про це зазначив головний лікар Василь Уманець. Також під час засідання він розповів про рівень готовності закладу до переходу на новий етап надання медичних послуг пацієнтам, кадрове забезпечення профільними спеціалістами, стан приміщення, тощо.

         Міський голова Сергій Кравченко чудово розуміє, що частина хворих, які лікуються у районній лікарні є жителями міської громади. Тому з боку місцевої влади Шполянської об’єднаної громади готові надавати підтримку на утримання та збереження багатопрофільного закладу охорони здоров’я. Справа залишається у фінансових питаннях, адже потрібно провести відповідні прорахунки, аби визначити необхідну суму коштів, які виділятимуть із міського бюджету.

Національна служба здоров’я України  зазначає, що медреформа вторинної ланки медицини (лікарень) слідуватиме схожим принципом первинної (сімейної медицини), яка вже має позитивні наслідки. Відтепер у лікарнях отримуватимуть гроші не за кількість ліжок, а за кожного пацієнта окремо. Під час суттєвішого лікування або екстреної допомоги пацієнт зможе самотужки обрати медзаклад.  НСЗУ встановила тарифи на медпослуги і оплачуватиме лікування пацієнтів (хворим не потрібно буде платити самим), але за умови що медзаклад укладе із службою здоров’я договір. Тож гроші, як і в поліклініках, ходитимуть за пацієнтами. І в лікарів вторинної ланки, зарплата теж має зрости.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту