Звернення міського голови Сергія Кравченка

Шановні жителі Шполянської громади!

 

         Моє звернення до вас зумовлене ситуацією пов’язаною із коронавірусом.  Досвід країн охоплених на пандемію коронавірусу COVID-19 показав, що найдієвішим методом боротьби з його розповсюдженням є жорсткий карантин! Наразі у громаді поки не зафіксованого жодного хворого на коронавірус, епідемічна обстановка спокійна і контрольою.вана, але ми маємо зробити все, аби масове ураження не поширилось серед жителів ОТГ.

         З метою запобігання поширення інфекції комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шполянської міської ради ОТГ були прийнято рішення  із 17 березня 2020 року у місті Шпола та населених пунктах Шполянської громади ввести посилений карантин до 3 квітня 2020 року.

       Вирішено:

      – Забезпечити обмеження проведення масових заходів на території громади    не більше 5 осіб.

      –  Заборонити з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р.:

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);

      – перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі (проводити дезінфекції в салонах транспортних засобів з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції COVID-19).

     – заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному  і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.

     – Перевести в режим телефонних або відеоконференцій  усі нарадні заходи (зокрема громадських слухань і обговорень).

     – Скасувати до особливого розпорядження проведення прийомів громадян в Шполянській міській ОТГ.

    – Керівникам підприємств, установ та організації усіх форм власності рекомендувати ( під особисту відповідальність керівників):

 • Негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим повідомленням  територіальних лікувальних закладів.
 • Максимально перевести здійснювальну персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;
 • Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати дезінфекційні заходи.

      – Релігійним установам  припинити проведення масових богослужінь з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19).

      – Тимчасово, з 13.00 годин 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. призупинити роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форм власності та підпорядкування  розташованих на території громади:

 • бібліотек, музеїв та інших культурних і розважальних закладів ;
 • фітнес-клубів, тренажерних залів, лазні;
 • ринків;
 • ресторанів, закладів громадського харчування, барів, клубів, кафе, дискотек (тощо);
 • перукарні, установи побутового обслуговування (салони краси);
 • усіх магазинів (крамниць), за виключенням: аптек, АЗС, СТО та магазинів, які здійснюють реалізацію продуктів харчування, гігієни, зв’язку за умови дотримання дистанції 1,5 – 2 м. та перебування продавців у засобах індивідуального захисту (захисна маска та рукавички). Дозволена торговельна діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, провадження банківської та страхової діяльності за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;
 • заборонити надання планової стоматологічної допомоги у всіх стоматологічних закладах усіх типів власності, забезпечити надання невідкладної медичної допомоги;

 • Попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

      – Посилити протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, у місцях масового скупчення людей (на авто- та залізничних вокзалах) з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

      – Директорам закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, Шполянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату  Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області організувати чергування біля шкільних спортивних майданчиків педагогічними працівниками.

      –  Забезпечити проведення  на території громади         розповсюдження інформаційних листівок, проведення бесід, щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 з залученням медичних працівників та педагогів.

Організувати постійне висвітлення інформації у ЗМІ.

 • Контроль та виконання за дотриманням на території громади своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів покласти на відділ містобудування, архітектури, будівництва, ЖКГ та цивільного захисту населення Шполянської МР ОТГ, КП «Муніципальна інспекція» Шполянької МР ОТГ та Шполянське відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП у Черкаській області.

 

        Дорогі жителі громади, ще раз закликаю дотримуватись санітарних норм, часто мити руки, користуватись дезинфікуючими засобами, провітрювати приміщення, категорично обмежити спілкування дітей з однолітками на вулиці!

       Я переконаний, що всі жителі громади з розумінням поставляться до ситуації, якщо спільними зусиллями дотримуватись рекомендацій,  зможемо запобігти поширенню вірусу серед всіх нас!!!

Зберігайте спокій і краще залишайтесь вдома!!!

Поділитись:
Перейти до вмісту