В останню путь провели полковника Юрія Межакова у Шполі

 Сьогодні у Шполі відбулось відспівування священнослужителями ПЦУ, церемонія прощання  та проведення в останню путь полковника Юрія Межакова,  життя якого передчасно обірвалося 28 травня 2020 року. Звістка про смерть  земляка, командира 1 окремої танкової Сіверської бригади  в районі проведення операції Об’єднаних сил гірким болем лягла у серця всіх жителів Шполянської громади.

 Під час церемонії прощання хлинув рясний дощ: – «Разом з нами, за ним плачуть небеса…!», – так зазначали присутні шполяни на мітингу скорботи.

Віддати шану полковнику прийшли представники обласної, міської та районної влади, представники командування Об’єднаних сил, військові побратими та громадськості.

У прощальній промові до присутніх звернувся Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак. Він зазначив, що Юрій був хорошим наставником для всього колективу. У нього було багато планів на майбутнє, і його справу  бойові побратими обов’язково  продовжать.

Головнокомандувач ЗСУ вручив вдові померлого Альоні Межаковій  державну нагороду Юрія  (підписану Указом Президента України від 28.05.2020  № 204 «Про нагородження Ю. Межакова орденом Богдана Хмельницького») отриману за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові –  орден Богдана Хмельницького II ступеня, посмертно.

Матері Ларисі Межаковій вручили Грамоту пошани та скорботи.

Також висловив свої співчуття родині, близьким та друзям за втрату справжнього патріота, рішучого, професійного лідера і командира, веселу і чуйну людину, сина, брата і батька — голова Черкаської обласної адміністрації Роман Боднар.

Після прощання на площі Героїв Майдану, полковника Юрія Межакова поховали з усіма почестями на  цвинтарі м. Шполи по вул. Нахімова.

Зазначимо, що  Юрій Межаков служив у  Сіверській танковій бригаді з 2018 року, в 2019-му – став її командиром. У 2014-2015 роках Межаков був начальником штабу 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

 У померлого полковника залишилась дружина і двоє дітей (син та донька), які проживають у м. Біла Церква на Київщинні. У рідномі місті Шполі у Юрія залишились батьки, також лишився менший брат.

Шполянська громада завжди шанує своїх воїнів, і пам’ять про земляка, полковника Юрія Межакова не зітреться, вона перейде із покоління в покоління та житиме у віках.

Царство небесне, вічна пам’ять і слава  герою…

Поділитись:
Перейти до вмісту