Шполяни взяли участь у зустрічі військовослужбовців танкової бригади, які повернулись з району виконання бойових завдань

В селищі Гончарівське, що на  Чернігівщині, відбулася зустріч військовослужбовців 1-ї окремої Сіверської танкової бригади, які успішно завершили ротацію у районі проведення операції Об’єднаних сил. У цьому році через карантин термін перебування в районі бойових дій був збільшений  до 10 місяців.

        У пункті постійної дислокації військовослужбовців зустрічали рідні та близькі, представники оперативного командування «Північ» та місцевої  влади. На запрошення військових серед почесних гостей у заході взяли участь представники Шполянської міської ради ОТГ — керуюча справами Тетяна Герус та консультант з питань забезпечення воїнів ООС та їх родин, волонтер Сергій Кепша.

         Урочистості розпочалися на Алеї Слави. Присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу слави у пам’ять про воїнів бригади, які пожертвували своїм життям заради України.  За період  ротації загинуло п’ятеро осіб, поранено семеро. Перед виходом із району виконання бойових завдань бригада понесла непоправну втрату — передчасно помер командир бригади полковник Юрій Межаков.

        Тетяна Герус, керуюча справами Шполянської міської ради ОТГ висловила слова вдячності військовим і передала подарунок від міського голови Сергія Кравченка — ікону Пресвятої Богородиці (Зарваницької).

  • Дякую вам за самовідданість, захист, ризик власним життям задля нашого мирного сьогодення. Ми завжди будемо із вдячністю пам’ятати тих, хто вже не повернеться до рідних домівок. Згадуючи земляків – Ю. Межакова та О. Ремінного, які пішли із життя, передаємо вам ікону заступниці  всіх захисників  рідної землі і  бажаємо,  щоб вона захищала вас від ворожих  куль і нападів, – зазначила Тетяна Борисівна.

        Натомість від керівництва бригади було передано Почесну грамоту «За турботу та надання постійної допомоги військовослужбовцям в особливий період під час виконання бойових завдань з захисту незалежності та територіальної цілісності України»  очільнику  Шполянської громади Сергію Кравченку.

 

 Посмертно почесну нагороду отримав командир 1-ї окремої Сіверської танкової бригади  Юрій Межаков

        На плацу військової частини відбулася церемонія вручення нагород особовому складу. За мужність, патріотизм і сумлінне виконання службових обов’язків із захисту суверенітету та територіальної цілісності України військових відзначили державними нагородами і відзнаками місцевих органів влади.

         Почесну грамоту Чернігівської ОДА та нагрудний знак отримав  командир 1-ї окремої Сіверської танкової бригади, полковник Юрій Межаков.  Керуюча справами міської ради Тетяна Герус та консультант з питань забезпечення учасників ООС Сергій Кепша з гордістю за земляка привезли відзнаку на його малу батьківщину у м. Шполу.

         Почесну грамоту передали  родині Юрія. Син Максим та донечка Валерія разом з батьками Володимиром та Ларисою Межаковими отримали нагороду батька та сина. Представники міської влади вкотре висловили щирі  співчуття рідним та подякували за виховання вірного сина України. Поспілкувались із родичами  та запевнили сім’ю полковника Ю. Межакова  у тому, що вони можуть завжди розраховувати на підтримку місцевої влади.

Крім нагород військових танкової бригади чекали інші приємні сюрпризи

   До повернення особового складу 1-ї окремої танкової Сіверської бригади у пункті постійної дислокації підготували кілька сюрпризів — відкриття двох гуртожитків  поліпшеного типу для військовослужбовців контрактної служби, кожен з яких вміщує по 125 осіб. А також, урочисто відкрили капітально відремонтовану їдальню із новим обладнанням, системою водопостачання та водовідведення, освітленням, потужною системою кондиціювання повітря тощо.

          Близько 40 місць у гуртожитках танкової бригади вже підготували для молодих лейтенантів, які незабаром поповнять лави Сіверців.

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту