75 років тому закінчилась Друга світова війна

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника нацистської Німеччини – Японії.

Представники міської та районної влади сьогодні вшанували пам’ять  полеглих солдат у боротьбі з нацизмом всіх, кому ми вдячні за мирне майбутнє нащадків — покладанням квітів до Обеліску у міському парку Слави.

У покладанні взяли участь – заступниця міського голови Шполянської ОТГ Оксана Курінна, керуюча справами міської ради Тетяна Герус, перша заступниця голови Шполянської РДА Ірина Каландирець, керуючий справами Шполянської районної ради Сергій Гребенюченко, голова районної організації ветеранів війни та праці Володимир Пустовіт.

Історична довідка (за матеріалами Українського інституту національної пам’яті):

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають понад 50 млн осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

Поділитись:
Перейти до вмісту