Молоді – відкритий простір для дозвілля, родинам – відремонтоване житло. БУР завершив місію у Шполі

З 20 серпня по 30 серпня у Шполі працював волонтерський табір проекту “Будуємо Україну разом” (БУР). Місцеві та приїжджі волонтери оновлювали молодіжний простір і допомагали з ремонтом осель трьом сім’ям.

 • Шполянам презентували проект Будуємо Україну Разом

 

До м. Шполи, у четвер 20 серпня з’їхалися волонтери із різних куточків України, 35 молодих хлопців та дівчат завітали до нас із Полтавщини, Київщини, Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, Черкащини, Харківщини, Житомирщини, Запоріжжя, Донеччини. Ввечері  цього дня координатори проекту БУР презентували себе жителям громади на відкритому просторі біля Червоного ставу. Під час презентації волонтери розповіли про свою роботу, наголосивши, що приєднатись до їхньої команди може кожен. Окрім допомоги іншим,  учасники отримують можливість подорожувати і відкривати для себе Україну; знаходити друзів з різних областей нашої країни та ділитися з ними досвідом, ну, і, звичайно, займатись саморозвитком.

 

 • Робота на об’єктах

 Кожного дня волонтери розбудовували у Шполі затишне місце для відпочинку  молоді на відкритому просторі біля Червоного ставу (колишній літній танцмайданчик). Тут, за 10 днів роботи їм вдалося демонтувати споруду на сцені, зварити металеві конструкції для лавок та декоративної  живої огорожі,  відновити частину парапету, змайструвати дерев’яні лавки, обшити деревом частину  сцени, провести обрізку дерев навколо танцмайданчика, вивезти тони будівельного сміття, облаштувати  спортивний майданчик для волейболу, пофарбувати лавки.

Роботу не ділили на чоловічу й жіночу. За інструменти бралися навіть дівчата

  Працюючи на просторі юні волонтери під керівництвом умілих майстрів навчилися користуватися дрилем, шуруповертом, шліфувальною машиною (болгаркою). Бурівці розповіли, що це було цікаво, адже деякі вперше свердлили отвори в дошках, шліфували кути на лавках.

 • Коли робиш спільну справу, це об’єднує. Навіть за такий короткий час ми всі дуже здружилися, – зазначають волонтери.

 Допомога з ремонтами у родинах

 

 • Сім’я Коваленків – мама Віра та її малолітній син Максим. Максимко розумний і цікавий хлопчик, вміє грати на фортепіано, старанно ставиться до навчання, але нажаль, хворіє на дитячий церебральний параліч, самостійно не ходить. Мама Віра чуйна, добра жінка, педагог за освітою. Через щоденний догляд за сином Віра не може працювати на постійному місці роботи. Родині бракне коштів щоб зробити в оселі ванну кімнату із санвузлом — найнеобхідніші зручності, які потрібні хлопчику. Волонтери допомогли підвести до хати каналізацію, зробити ремонт ванної кімнати, встановити рукомийник, душову кабіну, унітаз.

 • Сім’я Кучеренків – бабуся Валентина та її троє онуків – Сергійко, Вероніка і Каріна. Бабуся сама опікується внучатами і їй важко фінансово забезпечувати родину, особливо в зимовий період коли потрібно платити за опалення. Волонтери БУРу допомагають утеплити частину будівлі (веранду) аби сім’я могла економити кошти взимку.

 • Сім’я Іванових – батько-одинак Олександр і його четверо діток – Євгеній, Анастасія, Юліана та Вероніка. Чоловік майже два роки виховує дітей один, дружина померла від онкологічної хвороби. Батько замінює дітям матір і батька. Волонтери БУР допомогли йому створити затишок  у домі – разом відремонтували одну із кімнат в оселі.

Мурал із символікою зоряного неба

       Окрасою кіноконцертного комплексу «Космос» у м. Шпола став величезний мурал на фасаді будівлі. Його автор – художниця, киянка  Христина Короткова.  Допомагали їй  приїжджі волонтерки  Надія Ладан із м. Черкаси, Уля Яценко із м. Боярка, що на Київщині та Галина Бутлар зі Львова. Робота тривала чотири дні.

У величезному малюнку на стіні переплелися символи Всесвіту і внутрішнього  світу  людини, емоції, які поєднують земне життя із космічним.  Про це символізує  надпис біля зображення – «Запалюй зорі в зустрічних очах і твої ніколи не згаснуть».

На іншій стіні закладу культури помічниці головної художниці залишили   іншу художню творчість: намалювали космічні планети, зірки, музикантів із музичними інструментами, вокалістів, танцівників. Малюнки видалися волонтерам під силу, тепер шполяни мають  свою галактику у самому центрі міста.

 

Крім праці, у бурівців було цікаве дозвілля — спілкувались із представниками влади, успішними спікерами

 Зустріч із міським головою Шполянської ОТГ Сергієм Кравченком

 Міський голова зустрівся із волонтерами на відкритому просторі біля Червоного ставу.  Сергій Володимирович насамперед подякував  величезній кількості людей за допомогу шполянам втілити їхні мрії у життя.   Очільник громади нагадав, що запросити бурівців у наше місто ініціювала місцева молодь та громадські організації,  а місцева влада беззаперечно  підтримала ініціативу.

         Сергій Кравченко відповідав на запитання волонтерів. Слухав цікаві ідеї і пропозиції креативної молоді, яка живе повним життям, своїми діями покращує Україну.

 • Молодь здатна запропонувати нове бачення майбутнього та способів його досягнення, без зайвого пафосу ці люди формують тренди, задають високу планку для інших поколінь, формують прогресивний напрям розвитку суспільства. Волонтерський проєкт «Будуємо Україну Разом» показав шполянам, що гуртом можливо здійснити багато, активізував нашу молодь творити зміни на краще там, де  живеш, – підсумував очільник міської громади.

 

Волонтери дізнались про місто Шполу та її історію

 Наступного дня після заїзду до табору, волонтери БУРу дізнавались цікаву, багатогранну і давню історію створення нашого міста та навколишніх сіл. Почули, як будувалась Шпола, хто володів її землями, які чинники впливали на розвиток міста тощо. Також дізналися коли, і чому саме біля Шполи утворився географічний центр  України. Про ці та інші надзвичайно цікаві факти історії Шполянщини розповідала Тетяна Коломійчук, вчителька географії міської ЗОШ № 1.

 

Виїзна екскурсія

Вихідний день, неділю,  волонтери присвятили поїздці на екскурсію до Чигиринщини —  місці над Дніпром де зароджувалося козацтво. Бурівці побачили місце знаходження першої козацької столиці — Чигирин — столицю держави Богдана Хмельницького.  Там і  тихий Суботів — маєток і могила великого Хмельницького. Холодний Яр — один із найнезвичайніших історико-культурних ландшафтів України, можливе місце падіння гігантського метеориту, повне історичних таємниць, драм і трагедій.

 

Святкування Дня незалежності України

Місцеві координатори проекту разом із великою родиною БУР святкували найвеличніше свято держави – День незалежності на березі водойми облаштованої елементами українського національного побуту та колориту.

Смачний узвар, запашна каша, запечені овочі, фрукти, ягоди та солодощі прикрашали український стіл.

Запальні народні танці, жарти парубків та дівчат, цікаві ігри супроводжували святковий вечір. Волонтери разом із аматорським колективом «Вечорниці»  співали українських пісень, освоювали гру на давніх музичних інструментах.

На відкритому просторі узбережжя Червоного ставу слухали історії жінок, які досягли успіхів  — Лесі Осадчук та Інни Мальчик

 «Танець, як спосіб життя» — цю тему розкрила волонтерам молода, успішна директорка КЗ «Центр  культури та дозвілля», керівниця зразкового аматорського колективу «Еліт», мама двох прекрасних дітей — Леся Осадчук. Жінка-танцівниця розповіла про свій шлях до мрії від звичайної танцюючої дівчинки до професійної наставниці танцювального колективу «Еліт», який  тепер, здобуває призові місця не лише на Всеукраїнських, а й Міжнародних танцювальних конкурсах та фестивалях. Пані Леся відзначила, що саме наполеглива праця над собою і постійні тренування, стали результатом досягнення її успіху. Вона не зупиняється, продовжує трудитися, аби її жіноча історія щоразу яскравішала.  Лесю Анатоліївну обожнюють учасники та учасниці колективу, називають просто і щиро – «наша Леся».

Про те як здоровим бути модно розповіла спортивна, витончена і щира Інна Мальчик — мама трьох синів, бізнес-леді. Пані Інна учасниця щорічних змагань Ironmen (різновид тріатлону). Змагання складаються із дуже довгих дистанцій плавання, їзди на велосипеді та марафону. Спортсменка розказала про постійні тренування, наполегливі ігнорування  ліні, і навіть перші прояви захворювання заради спорту, і  він став невід’ємною частиною її життя. Насамкінець Інна Мальчик наголосила, щоб бути модним і успішним важливо взяти за звичку виконувати прості речі — приділяти час пробіжці чи іншим фізичним вправам, дотримуватись здорового харчування, правильно планувати режим сну — це також тренує силу волі і позбавляє депресій.

 

 

 

 

Вчилися готувати піцу

 Під кінець таборування у Шполі, бурівці зустрілись з  місцевим підприємцем Олександром Чорногалом. Від власника піцерії «Банда піца» волонтери навчились як почати, і як продовжити успішно вести бізнес у невеликій громаді, спробували майстер-клас по приготуванню піци.

 

Відкриття простору для дозвілля, завершення ремонтів у родинах

 

Підвечір 29 серпня, оновлений  простір для дозвілля біля Червоного ставу відчув святкову атмосферу. Містяни різного віку зійшлися поглянути на результати спільної роботи  приїжджих та місцевих волонтерів.

Невже це можливо?, – дивувались шполяни, –  Навіть не сподівались, що тут можна відродити місце для відпочинку! Які молодці! – чулося від присутніх шполян.

Про те що, розпочату справу продовжать, розповіли місцеві координатори.

 • Чудове місце для вечірок, перегляду  кінофільмів, молодіжних заходів вже маємо, далі будемо розвивати спортивну зону (волейбольний майданчик), зони для відпочинку літніх людей тощо, – зазначили місцеві ініціаторки Наталія Коваль, Леся Осадчук, Ірина Ткаченко, Анна Антощенко, Наталія Карплєвська.

        Дуже задоволені тим, що зробили навіть більше, ніж планували залишились координатори проекту БУР Тетяна Хитра, Едуард Коношенко, Віра Піонерська та Юлія Бридун. Атмосфера, яка панувала на БУР-таборі у Шполі була особливою і неймовірною. Всі здружилися і не хочуть прощатися.  Сподіваються що ці зустрічі не останні, але  їхньої місії  чекають інші місця, їх чекає Україна.

Неочікуваний сюрприз – у Шполі одружилися керівник волонтерської програми «Будуємо Україну Разом» Юрко Дідула та волонтерка Юлія Ліхоліт.

        На відкритті простору молодят з весіллям  вітали оплесками і щирими побажаннями — величезної дружби у стосунках, міцної любові, щоб  сім’я стала справжнім прикладом для наслідування.

         Подружжя Юрія та Юлії отримали цінні подарунки від  міського голови Сергія Кравченка та ієрея Романа, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ.

 

 

 

 

Кому дякують волонтери за підтримку

 • Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади – співфінансування проекту у сумі 30 тис. грн, надання техніки у вивезенні будівельного сміття, робота крану для зняття будівельної плити, робота бульдозера на просторі;
 • КП «Благоустрій» – техніка для вивезення сміття, робота зварювальника;
 • ФОП Волошенюк Володимир Олексійович – допомога у ремонті оселі (рукомийник, унітаз) родині Коваленків;
 • ТОВ «Сільгосптехніка» — допомога родині Кучеренків (два нових матраци на ліжка);
 • ФОП Тишнюк Наталія Григорівна – допомога у ремонті оселі (нове вікно у ванну кімнату) родині Коваленків;
 • ФОП Доценко Максим Васильович – допомога на мурал та простір (бетонозмішувач, бригада працівників, особиста участь у відновленні відкритого простору, кошти у сумі 4000 грн);
 • ФОП Гречко – допомога родині Коваленків (нові вхідні двері);
 • ФОП Рибидайло – допомога родині Коваленків (шведська стінка);
 • ФОП Харченко – допомога родині Коваленків (новий бойлер на 50 л);
 • Народному аматорському колективу «Вечорниці» за проведення свята до Дня незалежності України;
 • Фізична особа Каландирець Ірина Іванівна, 500 грн;
 • Фізична особа Бебешко Анна Вікторівна, 3000 грн;
 • Троє фізичних осіб надали допомогу анонімно, загалом на 3300 грн;
 • Фізична особа Шапошник Валерій, 200 грн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту