Представники із Кіровоградщини переймали успішний досвід Шполянської громади

          Незабаром мине чотири роки як в процесі децентралізації утворилась Шполянська міська ОТГ. Об’єднавшись громада отримала чудовий шанс модернізуватись, створити комфортні умови для проживання, навчання і роботи її жителів. Час показав, що реформа дієва, покращення у місті та селах громади помітили  не лише її жителі, а й сусідні громади.

Саме, як вдалося примножити надбання, реалізувати корисні проєкти на благо жителів ОТГ, збільшити надходження до бюджету, розвинути життєвонеобхідні сфери — ЖКГ, освіти, культури, молоді та спорту тощо сьогодні у Шполянській міській раді вивчали представники Новомиргородської територіальної громади, що на Кіровоградщині. У складі делегації завітали: голова  Новомиргородської міської ради Ігор Забажан, перший заступник міського голови Владислав Поляков, головні спеціалісти фінансового відділу Олена Кругляк та Любов Луць.

        Міський голова Сергій Кравченко і фахівці профільних підрозділів  міської ради ОТГ поділилися корисним досвідом стосовно вирішення кадрових питань в об’єднаній громаді, зокрема: підбором кваліфікованих, відповідальних  спеціалістів, призначенням старост сіл громади.  Розповіли про перші успіхи, яких вдалося досягти завдяки процесу об’єднання.

        Детально зупинились на сфері ЖКГ. Колеги із  Новомиргорода дізнались як працюють комунальні господарства громади, який спектр  послуг надають  підприємства, умови праці адміністрації і працівників КП. Обговорили фінансову структуру громади, що працює за принципом централізованої бухгалтерії, і  бухгалтерський облік ведеться у всіх бюджетних організаціях і установах на відповідній території (закладів освіти, охорони здоров’я, культури тощо, крім комунальних підприємств). Також уважно заслухали напрацьований досвід у сфері освіти (дошкілля і позашкілля), культури та спорту.

          Колеги із сусідньої Новомиргородської громади почули від очільника Шполянської ОТГ Сергія Кравченка корисні поради,  які є пріоритетними для нього самого та команди на шляху розвитку успішної громади — не боятись робити впевнені кроки і змінювати на нове щось звичне для всіх, брати до уваги  поради фахівців і колег з якими працюєш, прислухатись до кожного жителя громади, навіть якщо це неприємна критика, не зосереджуватись на невдачах.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту