27 січня – День визволення міста Шпола від нацистів під час Другої світової війни

Заступник міського голови Оксана Курінна, керуюча справами міської ради ОТГ Тетяна Герус та заступник голови Шполянської РДА Ірина Каландирець поклали квіти до Обеліска у міському парку Слави, що  встановлений на честь воїнів загиблих у часи Другої світової війни (01.09.1939— 02.09.1945).

      Представники влади вшанували пам’ять солдат, які захищали і віддали життя звільняючи  Шполу від німецьких військ.

  • Нагадаємо, що Шпола знаходилась в облозі німецьких військ із 31 липня 1941-го по 27 січня 1944 року. Місто звільнила 155-та Червонопрапорна танкова бригада під командуванням підполковника І. І. Порошина. За мужність і героїзм, проявлені на фронтах війни, 1021 шполянина нагороджено урядовими нагородами.

 Також, 27 січня Україна, щороку, разом із усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

  • Для вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, про всіх розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Ми пам’ятаємо і віддаємо шану всім, хто боровся з нацизмом та всім жертвам найбільшої кривавої війні в історії людства…

 

Поділитись:
Перейти до вмісту