Про соціальні послуги

        Наразі діє новий Закон України «Про соціальні послуги».

        Цей закон визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізування їх негативного впливу на осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

     Для наших отримувачів соціальних послуг, змінився сам підхід та умови отримання соціальних послуг.

Соціальні послуги надаються отримувачам:

1) з бюджетних коштів (безкоштовно);

2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувачів соціальних послуг;

3) платно, за рахунок отримувача соціальних послуг або їх представників..

     Рішення про надання соціальних послуг приймається незалежно від наявності працездатних чи непрацездатних дітей, а залежно від доходу особи, яка потребує  соціальних послуг.

 Комунальне підприємство «Центр надання соціальних послу» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади надає БЕЗОПЛАТНО послуги (незалежно від доходу): – особам з інвалідністю І групи;

 – особам, які постраждали від торгівлі людьми й отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми;

 – особам, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні 6 місяців) становить менше ніж два прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб.

     З установленням ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ПЛАТИ в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотири прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб.

ПЛАТНО соціальні послуги надаються: 1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб;

2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

      Для отримання соціальних послуг особа або її законний представник подають заяву разом із такими документами:

  • копія паспорта громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі;
  • копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю);
  • медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі;
  • акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах, складений фахівцем із соціальної роботи.

      Для отримання інформації про доходи особи, яка потребує надання соціальних послуг, орган соціального захисту населення, після надходження заяви від такої особи надсилає запити до ДПС (для отримання відомостей про доходи осіб із Державного реєстру фізичних осіб – платників податків), Пенсійного фонду України (для отримання відомостей про доходи осіб із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), фондів задержавного соціального страхування (для отримання інформації про страхові виплати із зазначених фондів).

    Особа, яка має потребу в наданні соціальних послуг, в разі необхідності, сама надає необхідні довідки про доходи

    Соціальні послуги надаються Центром відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики. Зміст та обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначається індивідуально залежно від його потреб і зазначається в індивідуальному плані надання соціальної послуги, що є невід’ємною частиною договору про надання соціальної послуги.

     Центр вживає заходів для захисту персональних даних отримувачів соціальних послуг відповідно до вимог Законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних» та є відповідальним за нерозголошення такої інформації згідно із законом.

Підставою для відмови в наданні соціальних послуг особі, яка звернулася із заявою, є:

– відсутність потреби у осіб, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, у соціальних послугах за підсумками оцінювання потреб особи/сім’ї;

 – ненадання Центром тих соціальних послуг, що потребує особа;

– наявність у особи, відповідно до медичного висновку медичних проти показань, перелік яких затверджується МОЗ (рішення про надання соціальних послуг приймається після усунення таких протипоказань).

   За докладнішою інформацією звертайтеся в комунальне підприємство «Центр надання соціальних послуг» Шполянської міської ради  об’єднаної територіальної громади, розташованорго за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 45, або за номером телефону: 2-04-72.

 

Директор КП «Центр надання  соціальних послуг»

Людмила ШПОТЬ

Поділитись:
Перейти до вмісту