Укрпошта продовжить доставляти пенсії громадянам: Кабмін скасував обов’язкове переведення виплат на карткові рахунки

Відповідні зміни  до постанови № 277 Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України Кабмін ухвалив 26 травня. Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки  —неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через Укрпошту буде збережений як мінімум до 1 січня 2023 року.

       Турбуючись про літніх жителів своєї громади і підтримуючи позицію мільйонів українців щодо переходу процесу отримання пенсії з готівкової у безготівкову форму має відбуватися поступово і реалізовуватися як право людей, а не зобов’язання також розділила місцева влада Шполянської громади.  На черговому засіданні сесії міської ради (21.05.2021) депутати об’єднаної громади разом із міським головою Сергієм Кравченком прийняли рішення звернутись до Кабінету Міністрів України із закликом  скасувати зміни, запроваджені постановою КМУ та залишити можливість отримувати населенню пенсію та інші грошові виплати через відділення АТ «Укрпошти».

  • Нам радісно, що державна влада дослухалась і позитивно вирішила проблеми українських людей, а саме — пенсії, як і раніше готівкою і додому, будуть здійснювати листоноші та відділення Укрпошти. Сподіваємося, що до 2023 року у державі буде вироблено механіку, яка спростить доставку пенсій, але при цьому не створить проблем для пенсіонерів, – підсумував міський голова Сергій Кравченко.

Зазначимо, наразі банкомати наявні лише у 4% міст України, що значить, що 13 млн українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами. В той час як Укрпошта покриває 100% населених пунктів і може надати в тому числі і фінансові послуги всім без винятку українцям.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту