Мій паспорт викрали. Що потрібно робити?

Такі ситуації трапляються завжди неочікувано. І тут важливо не розгубитися, діяти швидко та зважено, вчасно подбавши про захист від небажаних наслідків. Отже, якщо паспорт викрадено, радимо Вам:
?Якомога швидше звернутися до найближчого підрозділу ПОЛІЦІЇ із відповідною заявою та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такий витяг обов’язково подається заявником для оформлення паспорта замість викраденого.
?Підготувати необхідні документи та звернутися для оформлення нового паспорта до будь-якого підрозділу Міграційної служби або ЦНАП, який надає такі послуги.
?Якщо крадіжка сталася ЗА КОРДОНОМ – слід одразу подати заяву до місцевої поліції та отримати офіційну довідку про викрадення паспорта. Для оформлення нового закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну треба звернутися до найближчої української дипломатичної/консульської установи.
?Важливе застереження!!!!!
Іноді трапляється, що паспорт викрали, а згодом повернули власникові. Однак користуватися таким документом вкрай ризиковано, що ми і не радимо. Адже не виключено, що зловмисники встигли скористатися зазначеними на паспорті персональними даними для шахрайських дій – отримання кредитів або позик, оборудок з орендою житла тощо. Тому оформити новий документ після викрадення – це, з міркувань безпеки, єдино правильне рішення.
? Нагадуємо, що перевірити чинність паспорта (ID, книжечки, закордонного) можна онлайн на сервісі ДМС «Перевірка недійсних документів». Скористатися сервісом ми радимо, зокрема, перед подорожами за кордон – це допоможе уникнути прикрих несподіванок під час виїзду з України.
І найважливіше!!! До збереження паспортних документів треба ставитися особливо відповідально – це загальновідомий обов’язок кожного громадянина. Але якщо неприємність все-таки трапилася – Міграційна служба завжди готова допомогти!
За інформацією, завідувача Шполянського РС
Валентини ЩІПАНСЬКОЇ
Поділитись:
Перейти до вмісту