Шановні громадяни!!!

       У нашому районі почастішали випадки шахрайських дій, а саме зловмисники користуються довірою громадян.

       Наприклад, вони пишуть : «Я забронюю за вами товар, але тільки після передоплати на картку», або перерахуйте гроші на доставку товару і тому подібне – класичний приклад спілкування шахрая з потенційною жертвою. Після того як покупець відправляє передоплату, «продавець» блокує користувача й не виходить на зв’язок. У підсумку ні грошей, ні товару.

       Як себе убезпечити. Потрібно здійснювати онлайн-покупки тільки на перевірених сайтах і з допомогою післяплати. Також можна перевірити невідомий номер телефону, номер банківської картки або посилання з допомогою таких сайтів, як-от:сервіс STOPFRAUD кіберполіції;сервіс BlackList АсоціаціїЄМА.

       У OLX рекомендують звертати увагу на : ціну — вона має бути не набагато нижчою від ринкової вартості бажаного товару. Перш ніж вибирати, варто подивитися середню ціну на подібні пропозиції. Дуже спокусливі варіанти можуть бути сигналом про шахрайство;

фото — вони мають відповідати опису й бути реальними, а не з фотобанку. Перевірити фото можна в пошуку зображень Google. Пошук не має видати безліч ідентичних фотографій;

опис товару — якщо його немає або він частково чи повністю написаний латиницею або не зрозумілими символами, таку пропозицію краще не розглядати.

       Крім того, під час спілкування з продавцем важливо не переходити до сторонніх месенджерів, не переходити за невідомими посиланнями (навіть нібито для оплати) і ретельно перевіряти посилання в адресному рядку.

       Або повідомляють про те, що Ваший близький родич потрапив до поліції, та для «вирішення питання» потрібно терміново перерахувати певну суму грошей ( як варіант «Ваш родич потрапив у лікарню внаслідок ДТП, та потрібно терміново переказати кошти»). При цьому з Вами можуть спілкуватися як від імені поліцейських чи лікарів, а й ніби то від Ваших родичів.

        В таких випадках просимо перевіряти інформацію, зателефонувавши до Ваших родичів, які , ніби то, потрапили в біду, а не бігти негайно перераховувати гроші.

         Тому будьте уважні та обережні, коли замовляєте на неперевірених сайтах та нікому не повідомляйте свої персональні дані та у жодному випадку не розголошуйте номер картки, ПІН та CVV-код стороннім особам.

         Про всі випадки про вчинення шахрайських дій просимо повідомляти до поліції.

Поділитись:
Перейти до вмісту