До відому орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватній власності, які розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення на території Шполянської міської об’єднаної територіальної громади

Відповідно до  статті 37-1 Земельного кодексу України  земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років.

Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.

Згідно зі статтею 35 Закону України «Про землеустрій» при проведенні інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення здійснюються заходи щодо:

внесення до Державного земельного кадастру відомостей про сформовані земельні ділянки, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру;

формування невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок;

формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під польовими дорогами;

формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, які обмежують масив та земельні ділянки, розташовані уздовж масиву;

виправлення помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру щодо меж земельних ділянок та інших відомостей про земельні ділянки.

Враховуючи вищенаведене просимо до 28.02.2023 вжити, в межах повноважень, відповідних заходів щодо розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель (інвентаризація масиву земель сільськогосподарського призначення) та подання її  до Шполянської міської ради для прийняття відповідного рішення.

Для отримання додаткової інформації рекомендуємо звернутися, в робочий час, до відділу  з питань земельних відносин (вул. Лозуватська, 59, м. Шпола).

Поділитись:
Перейти до вмісту