Щодо питання пасажирських перевезень громади

Сьогодні, одним з актуальних питань для громади залишається налагодження пасажирських перевезень як у місті, так і між селами громади.  Наразі маємо перевантажені пасажирами автобусні рейси (в час пік) по місту Шпола, а населені пункти громади взагалі лишились   без приміського сполучення.

         З цього приводу неодноразово збирались на наради зі старостами сіл, фахівцями міської ради та діючим перевізником Сушко В.В. За результатами яких була проведена відповідна робота.

          Частину питань вирішили та діючий перевізник взяв на себе зобов’язання  підготувати ще один автобус і створити додаткові рейси по місту Шпола, які почнуть діяти з 01 березня 2023 року.

          Як пояснює Сушко В.В., при затвердженні приміських маршрутів існують декілька проблем,  пов’язаних зі здорожчанням палива, відсутністю кадрів (водіїв), нестача транспортних засобів, а саме автобусів, які частково вилучені на потреби ЗСУ. Також, важлива складова проблеми — це відсутність достатньої кількості пасажирів, які користуються послугами приміських маршрутів. Відбувається це із-за участі неофіційних візників які займаються перевезеннями людей. Автобусами користуються в основному пільговики. Таким чином, з однієї сторони скаржаться люди пільгових категорій, яким доводиться платити кошти щоб дістатися до міста, а з іншого боку офіційному перевізнику не вигідні  «пусті рейси», які призводять до збитковості. Внаслідок чого,  перевізник  припинив  угоду для приміських сполучень.

           Ми почали вирішувати проблему іншим шляхом, зокрема активно проводити конкурси на визначення перевізника на приміських автобусних маршрутах, що проходять в межах громади. Однак за результатами двох конкурсів проведених 06.12.2022 і  30.01.2023 не було подано жодної конкурсної пропозиції перевізником-претендентом. Також, намагались залучити не лише місцевих перевізників, а й перевізників з інших міст. Однак у всіх відповідь одна — відсутність рентабельності поїздок.

           У зв’язку з цим, моїм розпорядженням було створено робочу групу з питань  можливості створення на базі Шполянської міської ОТГ комунального підприємства по наданню послуг пасажирських перевезень в межах громади. До неї ввійдуть керівники комунальних закладів та інші галузеві спеціалісти. Дана робоча група вивчить механізм утворення, а також проаналізує фінансову можливість функціонування такого комунального підприємства. Перші напрацювання та проєкти будуть винесені до розгляду депутатів на найближчих  сесіях міської ради.

          Однією з перешкод з якою ми  можемо зіткнутися при створенні такого підприємства — є фінансування,  адже зараз діє Постанова КМУ № 590, яка визначає порядок витрат (асигнувань) бюджетних коштів в особливому режимі, в умовах воєнного стану.

       Ми чуємо і знаємо  проблеми жителів громади, працюємо і поступово займаємось їх вирішенням, але найголовніше перемога. Громада першочергово підтримує фінансовий ресурс ЗСУ, як і всі свідомі громадяни України. Крок за кроком, справа за справою, до Перемоги!

З повагою, міський голова Сергій Кравченко

Поділитись:
Перейти до вмісту