Ще одна меморіальна дошка загиблому воїну з’явилась на Шполянщині

У селі Лебедин Шполянської громади відкрили пам’ятну дошку військовослужбовцю Петру Романовичу Марочканичу, який загинув захищаючи незалежність України. Дошку встановили на фасаді Лебединської гімназії № 3, де свого часу навчався воїн.
Зазначимо, що Петро загинув 19 травня 2022 року виконуючи бойове завдання біля населеного пункту Новоселівка-2 на Донеччині. Нагороджений посмертно медаллю «За відвагу».
Відкриття меморіальної дошки відбулось за участі міської влади — виконуючого обов’язки міського голови Олега Кошового, заступниці міського голови Оксани Курінної, керуючої справами виконавчого комітету міської ради Тетяни Герус, військовослужбовців, духовенства, дирекції і учнів освітнього закладу, односельчан.
Право відкрити меморіальну дошку – і тим самим урочисто представити її громаді – надали матері загиблого.
Висловив свої щирі співчуття родині, близьким та друзям у своїй промові в.о. міського голови Олег Кошовий. Він зазначив, що хоробрий вчинок Героя сильніший за смерть і він завжди житиме у пам’яті всієї громади. Також з промовою звернулись — начальник першого відділу Звенигородського РТЦК підполковник Сергій Мартинюк, директор гімназії № 3 Сергій Осаула та однокласниця загиблого Петра Марочканича, Мар’яна Барзюк.
Освячення меморіальної дошки провели отець Василій із всечинними отцями Православної церкви України.
До пам’ятної дошки поклали квіти і вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання.
Петро Романович Марочканич, народився 12 липня 1989 року в с. Оброшино, Пустошівського району Львівської області.
1995 році мама Петра, він разом із сестрою переїздять до с. Лебедин
З 1 по 5 клас навчався у Лебединській школі № 2
З 2001 по 2005 роки був учнем і випускником Лебединської школи І-ІІ ступенів № 3. Закінчив заклад з відзнакою за відмінне навчання та зразкову поведінку.
Після повномаштабного вторгнення рашистів 4 березня 2022 року йде добровольцем на захист України в ряди ЗСУ. Загинув 19 травня 2022 року.
У воїна залишилась донька, дружина, мати, родина…
Похований у с. Матусів Звенигородського району.
Поділитись:
Перейти до вмісту