Не ділимо на своїх і чужих — громада надає прихисток екстренним переселенцям

Шполянщина активно продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб. За час повномаштабної війни у міській громаді знайшли прихисток вимушені переселенці з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та інших областей, де точаться бойові дії. Що стосується екстренно переміщених осіб, наразі у громаді їх проживає 34.
Вчора прибули 14 осіб з найнебезпечнішої зони — міста Бахмут, Донецької області. Людей розселили у приміщенні сільської початкової школи села Соболівка. Сьогодні переселенців відвідували представники місцевої влади: в.о. міського голови Олег Кошовий та перший заступник міського голови Віталій Плетінь.
У міській громаді вже налагоджена робота стосовно компактного проживання ВПО. Створені їм належні умови проживання у закладах освіти та охорони здоров’я. Там поставили ліжка з постільною білизною, є санітарні кімнати, забезпечені умови для харчуванням у шкільних столових. Фахівці міської ради, які координують гуманітарний напрямок, для підтримки ВПО стабільно залучають організації що надають гуманітарну допомогу. Багато в чому допомагають місцеві жителі. Вони за власною ініціативою забезпечують біженців необхідними речами, продуктами харчування, знаходять їм житло. Всі разом сприяють, аби якомога зменшити стрес після пережитих жахіть і страждань.
Пані Ольга, корінна жителька міста Бахмут, крізь сльози розповідає, як втікала від обстрілів з рідного міста тиждень тому. Каже, допомогли українські військові, вивезли з під градів і куль БТРом (бронитранспортер) її і ще трьох людей, серед яких була 84-річна бабуся, доправили до міста Краматорська. Дякує добрим людям Шполянщини і місцевій владі за підтримку, за сердечне і доброзичливе ставлення.
– Залишившись без житла, не маючи ніяких умов для існування Господь вберіг життя, дав людей, які врятували, прихистили. Це означає, що потрібно жити і дочекатись Перемоги!, — зазначає пані Ольга.
Зараз працівники міської ради вирішили питання з розселенням у приватному секторі двом особам. Вони переїдуть у будинок в селі Скотареве. П’ятеро переїдуть на Канівщину до рідних, їм забезпечили перевезення до міської автостанції для подальшої подорожі. Двоє людей найближчим часом планують відправитись за кордон до дітей — переселенцям допомагатимуть з відновленням документів і закордонних паспортів. Інші ВПО переїдуть із сільської школи до села Лебедин на тимчасове проживання у сільську амбулаторію.
– Ми не ділимо людей на своїх і чужих. Кожен мешканець громади – чи то місцевий, чи то тимчасово проживаючий повинен жити якомога комфортніше — мати доступ до всіх послуг. Також дбаємо про дітейВсі вони наші та потребують особливої уваги. Діти, які приїхали з зони бойових дій, одразу залучаються в освітній процес. Хто бажає, влаштовують малят до дитсадків, учні починають навчатися в наших школах та відвідувати гуртки, — підсумовує в.о. міського голови Олег Кошовий.
Поділитись:
Перейти до вмісту