Третьої неділі травня Україна вшановує День пам’яті жертв політичних репресій

Цього дня в країні приспущені державні прапори, не проводяться розважальні заходи.
У Шполянській громаді вшанували пам’ять про всіх загиблих від тоталітарних режимів. Біля підніжжя меморіалу «Жертвам політичних репресій ХХ століття» схилили голови у хвилині мовчання та поклали квіти — в.о. міського голови Олег Кошовий, заступники міського голови: Ірина Каландирець та Дмитро Коваль, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус, священнослужителі і настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ, протоієрей Роман Саломатін.
Заподіяні злочини радянського тоталітарного режиму треба пам’ятати завжди, адже непокаране зло повертається. Сьогодні навала рашизму знову хоче запанувати над Україною і Європою. Нам випало найважче — відкинути і покарати агресора, щоб наступні покоління лише вивчали з історичних книг і підручників про наступи варварів із Північного Сходу. Пам’ять про давно полеглих і загиблих в наші дні нагадує про наш обов’язок. Дає наснагу боротися, щоб радянський режим, а зараз імперсько-російський, був засуджений усім світом на рівні з нацизмом. Боротися за світ без тоталітаризму.
Тому шануємо і підтримуємо наших воїнів, нагадуємо світу про перемогу, яка потрібна нам і всім добрим людям. Кожен на своєму місці наближаємо її. Дякуємо ЗСУ!
☝️Важливо знати
▪️ Головний меморіал пам’яті жертв політичних репресій в Україні — це Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» під Києвом.
▪️ Першими жертвами терору стали письменники Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, Марко Вороний, Микола Куліш, Микола Хвильовий, Михайло Семенко, Євген Плужник та багато інших, що були страчені або померли в концтаборах
▪️ “Розстріляне відродження”👇
Поділитись:
Перейти до вмісту