Про укриття освітніх закладів

Зважаючи на реалії воєнного часу, коли основною умовою очного навчання в закладах освіти є наявність бодай найпростішого укриття, у Шполянській громаді пріоритетами є збереження життя та здоров’я учнів, дошкільнят, гуртківців в поєднанні із забезпеченням якісного рівня навчання.

Упродовж 2022-2023 навчального року відсутність укриттів унеможливила організацію освітнього процесу в міських закладах дошкільної освіти №3 «Зірочка» та №4 «Сонечко». Заклад дошкільної освіти №1 «Ялинка» через відсутність власного укриття  користувався захисною спорудою магазину «Гостинний двір», наданою  на правах оренди  приватним підприємцем Павлом Мальчиком. Заклад дошкільної освіти №5 «Калинка», збудований у 1982 році, маючи власне протирадіаційне укриття, працював в очному форматі із  більшою наповнюваністю груп.

 У 23 закладах загальної середньої освіти учні навчалися в змішаному форматі, ураховуючи наявність власних захисних споруд та їх місткість. Виконуючи рекомендації фахівців місцевої Державної служби з надзвичайних ситуацій, нині усунено недоліки в укритті Лозуватського ліцею. Заплановано капітальний  ремонт санвузлів у Сигнаївському ліцеї. У закладі №4 «Сонечко» та Водянському ліцеї розпочато адаптування до законодавчих норм наявних підвальних приміщень на 50 місць, що дозволить відновити з 1 вересня 2023 року освітній процес у двох групах дошкільнят середнього й старшого дошкільного віку та забезпечити очне навчання школярів.

Питання облаштування укриттів у закладах освіти для організації безпечного освітнього процесу непросте, адже є різні типи захисних споруд, маємо дуже складні вимоги до їх облаштування, які потребують великих фінансових витрат. На цей час з бюджету громади виділено 10 мільйонів гривень з можливим, у разі потреби, дофінансуванням, для будівництва відсутніх двох укриттів в закладі дошкільної освіти №3 «Зірочка» та в Шполянському ліцеї №1. Нині триває виготовлення проектно-кошторисної документації з подальшою її технічною експертизою, після чого розпочнеться будівництво.

Усвідомлюємо, що неможливо за короткий період зробити те, що не робилося роками, бо ми жили й не очікували, що зазіхне ворожий сусід на наші вільні землі. Звісно, для учасників освітнього процесу найоптимальніше, щоб укриття розташовувалося безпосередньо в закладі освіти, тож міською радою відповідально вживаються можливі заходи, щоб  із нового навчального року максимально повернути дошкільнят у групи, школярів – у класи, де вони почуватимуться в безпеці.

Поділитись:
Перейти до вмісту