Уперше у Шполянській громаді відбувся футбольний турнір між парафіями ПЦУ

29  червня, у день пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла  за новоюліанським календарем у місті Шпола відбувся благодійний міжпарафіяльний турнір з міні-футболу.

      Турнір ініціював настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Роман Саломатін (м. Шпола), з метою благодійності, а саме — збору коштів на допомогу Збройним Силам України.

      Відкриття міжпарафіяльного футбольного турніру відвідали в.о. міського голови Олег Кошовий та заступник міського голови Ірина Каландирець.  Олег Іванович, побажав представникам духовенства і їхнім командним гравцям енергійності, спортивного запалу, вдалої і успішної гри, надіслав окремі вітання переможцям, які на завершення змагань виявляться найсильнішими. Також, користуючись нагодою Олег Кошовий вручив Подяку за активну волонтерську діяльність протоієрею Роману Саломатіну, настоятелю храму Різдва Пресвятої Богородиці. Перед початком змагань священнослужителі прочитали молитву за Україну, за наших воїнів, потім спільно виконали Гімн України.

      Змагатися у футбольному турнірі  виявили бажання 5 парафій Православної Церкви України Черкащини: м. Шполи,  команда парафії  Різдва Пресвятої Богородиці, настоятель протоієрей  Роман Саломатін; з міста Сміли дві команди: Свято-Миколаївська парафія, настоятель – протоієрей Василь Ворошило, Свято-Покровська парафія, настоятель –  протоієрей Миколай Середич; із села Матусів Свято-Вознесенська парафія, настоятель – протоієрей Петро Блонський; парафія із сіл Бурти-Надточаївка с. Бурти – Свято-Покровська, с. Надточаївка – Івана Золотоустого, настоятель – протоієрей Павло Чуйченко.

        Команди грали за коловою системою, кожен грав з кожним. Основна умова змагань — це обов’язкова участь священника у кожній команді.

        За результатами турнірної таблиці міжпарафіяльного турніру: ІІІ місце посіла команда парафії сіл Бурти – Надточаївка, ІІ місце виборола команда з міста Сміли.  Переможне І місце турніру отримала команда-господар з міста Шполи.

         Як зазначає організатор турніру, протоієрей Роман Саломатін, змагання проводились у християнському дусі  з метою благодійності, щоб підтримати військових, які в боях захищають  незалежність країни від окупантів. Турнір стане традиційним, і щороку, його проводитимуть у день пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла. Це потрібно, аби формувати в душах громадян, особливо дітей і юнацтва, християнські цінності, силу волі, забезпечити чудовий відпочинок і дати змогу пограти в улюблену гру, якою, звичайно, є футбол.  Поряд із тренуванням тіла, під час таких заходів ефективно тренується й дух, а благодійні кошти від проведених заходів йтимуть на допомогу військовим і пораненим, онкохворим або особам з інвалідністю, тим людям, які в скруті потребують підтримки.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту