На Черкащині 57 громадян повернули частину коштів, сплачених за користування іпотечним кредитом

Згідно з положенням Податкового кодексу України  громадяни мають право отримати податкову знижку, за понесеними витратами за користування іпотечним житловим кредитом.

Протягом 7 місяців поточного року 57 осіб скористались своїм правом на податкову знижку за користування іпотечним кредитом. Загальна сума задекларованих ними доходів склала майже 2,3 млн грн, при цьому сума, на яка зменшує податкові зобов’язання таких громадян, становить понад 0,4 млн гривень.

Всього за 7 місяців поточного року 2 696 громадян області скористались правом на отримання податкової знижки. Сума ПДФО до повернення становить 11,3 млн гривень.

Нагадуємо про право внутрішньо переміщених осіб на відшкодування суми коштів, фактично сплачених платниками податку, яку вони віддали за офіційним договором оренди житла.

При цьому розмір даної знижки не має перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Для того, щоб оформити податкову знижку, потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи. Особи, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками 2022 року, можуть подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2023 року.

Отримати дану знижку можуть ВПО, якщо вони та/або члени їх сім’ї першого і другого ступенів споріднення:

 • не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
 • не отримують передбачених законодавством бюджетних виплат для покриття витрат на проживання;
 • офіційно орендують житло та мають підтвердження сплати за його оренду;
 • офіційно працевлаштовані та отримують протягом року зарплату.

На отримання податкової знижки не можуть претендувати ті ВПО, які:

 • отримують адресну допомогу;
 • працюють неофіційно;
 • проживають без договору оренди.

ЯК ОТРИМАТИ?

Для отримання податкової знижки варто звернутися до територіального підрозділу ДПС за місцем фактичного проживання, надавши такі документи:

 • копію паспорта та ідентифікаційного коду;
 • копію довідки про взяття на облік ВПО;
 • річну податкову декларацію про майновий стан і доходи;
 • довідку про доходи за попередній рік;
 • копію договору оренди житла;
 • платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати оренди житла;
 • заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Згідно із законодавством частина коштів, сплачених за оренду житла, повертається протягом 60 календарних днів з дня подання ВПО відповідних документів.

Маєте питання? Звертайтесь до нас за телефонами: (0472) 33 91 17, (0472) 35 02 62, (063) 606 78 62 – (адміністрування фізичних осіб).

 

Щодо здійснення безготівкових розрахунків

Починаючи з 1 січня 2023 року торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців фізичних осіб – підприємців – платників  єдиного  податку  першої  групи, торговців, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції), повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).

Це передбачено пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894).

Наступні етапи реалізації Постанови № 894 розпочнуться  у такі строки:

з 1 січня 2024 року – для торгівців, які провадять господарську діяльність у  населених  пунктах  з  чисельністю  населення  від  5  до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 пункту 1 Постанови № 894);

з 1 січня 2025 року – для торгівців, які провадять господарську діяльність у  населених  пунктах  з  чисельністю  населення  менше  ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 пункту 1 Постанови № 894);

з 1 січня 2026 року – для торгівців – фізичних осіб – підприємців – платників  єдиного  податку  першої  групи, торговців, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Звертаємо увагу, що такі вимоги не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту