До уваги фізичних осіб – власників земельних паїв!

Починаючи з 2023 року фізичні особи, які мають у власності або в оренді земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за попередній звітний рік, скорочено – МПЗ.

Розмір МПЗ становить 4 відсотка від нормативної грошової оцінки землі та зменшується на суму сплачених податків, пов’язаних із такою земельною ділянкою, зокрема на суму земельного податку, а також податку з доходів, отриманих від продажу власновирощеної сільгосппродукції.

В середньому по Черкаській області сума МПЗ на 1 гектар ріллі становить 1345 гривень на рік.

Якщо земля здається вами в оренду чи емфітевзис на підставі зареєстрованого в Реєстрі речових прав договору оренди, то МПЗ самостійно розраховує і сплачує орендар.

Якщо ж оренда офіційно не оформлена або ви одноосібно вирощуєте сільгосппродукцію, то Вам буде надіслано податкове повідомлення – рішення із детальним розрахунком суми МПЗ та реквізитами для сплати.

Сплатити нараховану суму МПЗ необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

У разі незгоди із розрахунком суми МПЗ у відповідному податковому повідомленні-рішенні вам необхідно протягом 30 днів з дня отримання звернутися до податкової інспекції за місцем обліку для проведення звірки.

За результатами звірки зобов’язання з МПЗ можуть бути залишені без змін, частково перераховані або взагалі скасовані.

Зауважу, мінімальне податкове зобов’язання з фізичних осіб сплачується у вигляді податку на доходи фізичних осіб, який розподіляється між бюджетами всіх рівнів та є бюджетоформуючим як для територіальних громад, так і для обласного і  державного бюджету.

Своєчасна сплата податків – це вагомий внесок в безпеку і розвиток нашої Держави!

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах

Державна податкова служба України повідомляє, що починаючи з 01.08.2023 суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», лише за п’ять днів зареєстрували в контролюючих органах більше 6 тис. РРО/ПРРО.

Для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.

Безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ ).

Отримати роз’яснення щодо реєстрації РРО/ПРРО, з інших питань, пов’язаних із застосуванням РРО/ПРРО, можна за телефоном: 0800501007.

Подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі.

Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/).

Поділитись:
Перейти до вмісту