У громаді відкрився перший клас безпеки

Сьогодні в приміщенні Шполянського ліцею №2 було велелюдно й гамірно. Напередодні старту нового навчального року учні 4 класу  разом із класним керівником Ольгою Килимистою  взяли участь в урочистому відкритті першого в громаді класу безпеки. Його облаштували на першому поверсі й  відтепер  це не лише яскравий, просторий та безпечний простір, а  насамперед ефективне освітнє середовище, де навчатимуть дітей усієї громади культурі безпеки.

       Безпековий простір розділили на спеціальні зони: пожежна безпека, мінна безпека, цивільний захист, правила дорожнього руху, домедична допомога.

       Клас  обладнали не лише наочними матеріалами, а також справжнім бойовим одягом рятувальників та спорядженням, зразками вибухонебезпечних предметів, інтерактивними цікавинками, щоб уроки стали ще цікавішими. У день відкриття простору учні четвертого класу прослухали урок безпеки від співробітників ДСНС та Національної поліції.  Діти проявили цікавість до предмету, ставили запитання і слухали відповіді. Під час практичної частини школярі познайомилися із справжніми вогнеборцями, оглянули пожежно-рятувальну машину, обладнання та спорядження, спробували роботу пожежного рукава, який працює під тиском води з метою гасіння пожеж. Правоохоронці розповіли дітям про роботу поліцейських різних служб. Показали поліцейський автомобіль, обладнаний необхідними в роботі предметами і бронежилетами.

         “Клас безпеки” — це всеукраїнський проєкт, метою якого є вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проєкт реалізує Міністерство освіти щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

         У відкритті «Класу безпеки» взяли участь в.о. міського голови Олег Кошовий, заступник Ірина Каландирець, начальник відділу освіти Оксана Різник, працівники Звенигородського районного управління ГУ ДСНС України у Черкаській області, 17 державної пожежно-рятувальної частини ДСНС (м. Шпола),  Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, Першого відділу Звенигородського РТЦК та СП (м. Шпола), місцевого відділення Нацполіції. Співпрацюючи з Андрієм Вентовим- директором ТОВ «Еверест Знань», який допоміг професійно укомплектувати навчальне обладнання класу, переконалися в доцільності  відкриття класу безпеки. Саме інтерактивність та практичне вивчення явищ  є  невід’ємними аспектами шкільної освіти, які підвищують її якість.

        Для проведення уроків безпеки виконуючий обов’язки міського Олег Кошовий передав літературу, довідники безпеки, навчальні ігри, подаровані учням Черкаською академією пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Відсьогодні Шполянський ліцей №2 чекає в класі безпеки всіх дітей нашої громади, батьків, педагогів, які зможуть отримати цінні для особистої безпеки знання.

        “Тут дуже класно, так яскраво й сучасно. І тут дуже реалістично, усе, як у житті, треба тільки запам’ятовувати, щоб зберегти своє здоров’я й життя”, — каже учень ліцею Назар Гончар.

Поділитись:
Перейти до вмісту