У селі, у якому запорізькі козаки вирощували багато капусти, а в запеклих боях сікли ворога, немов цю рослину, відзначили 415-у річницю славетної історії

17 вересня мальовнича місцина Шполянщини з неймовірною природою і самобутньою історією згуртувалася людьми, аби відзначити день появи історичної згадки про рідне села Капустине. У центр населеного пункту зійшлися довгожителі, сивочолі капустинці, молодь із дітками, завітали гості й представники влади міської об’єднаної громади.
Люди пригадали минувшину, сакральні традиції ідентичної української культури й побуту, які протягом чотирьох століть зуміли зберегти й примножити в рідному селі. А зараз, коли Україна покликала до поєдинку за свободу, продовжують наполегливо працювати, щоб допомогти Збройним силам зупинити поширення російської плісняви Батьківщиною.
Директор СПОП «Агро-Прогрес» Василь Колісник за підтримки комунальних закладів Шполянської міської ради ініціював та організував у День села благодійні заходи патріотичного спрямування. Поруч зі сценою, із якої лунали українські пісні, поезії, адресувалися виступи працьовитим жителям села, розташувалися творчі майстерні КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді». Креативний український фейс-арт, значки «Моє рідне село», стрічки на руки, звірята із природніх матеріалів, прикраси з бісеру та для волосся – такі дитячі майстер-класи проводили керівники гуртків для наймолодших мешканців села. Колектив вихованців і педагогів Шполянської дитячої мистецької школи у якій навчаються юні капустяни, працює викладачем відділу духових та ударних інструментів житель села Микола Гах, вражали присутніх неймовірним виконанням мелодій. До речі, ініціатором створення колективу духових інструментів у селі Капустине є Василь Колісник. Сильними голосами, вдумливими піснями про Україну захоплювали глядачів солісти гурту “Сузір’я” Геннадій Бунзило, Дмитро Вовк та інші виконавці, запрошені на захід з ініціативи керівника СПОП “Агро-Прогрес”.
Усім учасникам заходу, а особливо дітям, запам’яталися безкоштовні солодощі дитинства – солодка вата, морозиво, квас, а ще – безкоштовне катання на батуті, смачна козацька каша просто неба, про які подбали господарники Наталія і Василь Колісники, працівники сільськогосподарського підприємства. І не лише про гостинці, а й про якісне дорожнє покриття в селі, яке нещодавно відремонтували власним коштом.
Під час заходу люди донатили кошти в скриньку громадської організації «Національно-патріотична організація «Наш шлях», гуртом зібрали 29 819 гривень. Їх місцеві волонтери спрямують на закупівлю дронів для Третьої штурмової бригади ЗСУ, які ведуть надважкі бойові операції на Бахмутському напрямку. Завдяки проведеному Дню села з’явилася можливість придбати ще один дрон на передову, а це ж іще одне врятоване життя українського воїна.

Підсумовуючи зроблене, в.о.міського голови Олег Кошовий, цінуючи соціально значущий намір організаторів благодійного заходу — СПОП “Агро-Прогрес” в особі Василя Колісника до єднання людей у громаді, говорить: «Триває війна, важко жити українцям. Те, що відчуваємо, те, що бачимо, у що віримо й на що надіємося, передали в програмі заходів. Не забуваймо свою історію, яка складається з кожного маленького українського села, дбаймо про працелюбних людей. Вони крізь тернистий шлях продовжують зберігати пошматовану Україну».

Дякуємо всім, хто долучився до організації заходу, який дав можливість пригадати історію рідного краю, згуртуватися, щоб з новим натхненням продовжувати боротьбу за мир, щоб художнім словом, феєрією ліричних звуків, мистецькими дивовижами підтримувати тих, хто сьогодні зі зброєю здобуває мир Україні.
Поринувши в минуле, дізнаємося:
· За однією з легенд, першим поселенцем у цій місцевості став запорізький козак, який збудував хатину на краю лісу, почав вирощувати на розчищеній ділянці землі дуже багато капусти. Частину капусти козак квасив у дерев’яних бочках, які сам виготовляв з лісної деревини. Потім квашеною капустою пригощав нових поселенців, які згодом почали оселятися поруч. За однією із версій саме ці люди дали прізвище першому поселенцю – Капуста, від якого згодом пішла назва села.
· За іншою легендою, назва Капустине пов’язана з битвою, яка відбулася в урочищі за селом між козаками і поляками. У ній козаки здобули велику перемогу над ворогам, посікши у запеклій боротьбі ворожих вояків, як посічену капусту. Після битви понівечені тіла ворогів ніхто не шукав. Чорні ворони дзьобали їх кілька тижнів, а місцевий народ назвав цю місцину Капустине.
Фото: Катерина Вальчиковська
Поділитись:
Перейти до вмісту