Позачергова 44 сесія: бюджет — кошти на армію

Потужне фінансування військових частин, матеріальні допомоги сім’ям загиблих захисників, подарункові набори дітям до традиційних українських свят та утримання людей похилого віку  – виділення коштів на ці необхідні потреби  сьогодні одноголосно підтримали депутати міської ради у змінах до бюджету об’єднаної громади.

Придбання військовим частинам автомобілів, а саме пікапів,  яких  потребують  наші земляки на фронті, – головне завдання  місцевої влади.  Під час воєнного стану технічні засоби можуть передаватися для потреб підрозділів ЗСУ чи ТРО, але важливо пам’ятати, що навіть зараз дії органів місцевого самоврядування мають стовідсотково відповідати чинному бюджетному законодавству.

          У громаді діє місцева Програма надання шефської допомоги, фінансування заходів, спрямованих на підвищення рівня бойової готовності військових частин, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки  на 2023 рік.

          З ініціативи депутатської фракції міської ради ВО «Черкащани», яку підтримали інші депутатські об’єднання, з метою якнайшвидших дій щодо  фінансової підтримки оборони країни під час війни на сесії виділено кошти в  сумі 9 000000 гривень через Програму шефської допомоги на придбання техніки військовим. Нагадаємо, що на минулому засіданні на цю Програму міська рада виділяла 1 000 000 грн, тому загальна сума акумульованих коштів на армію становить на цей час 10 000 000 грн.

Далі у змінах до бюджету на 2023 рік рада розподілила виділення коштів:

  • 200 000 грн на щомісячні матеріальні допомоги (стипендії) сім’ям загиблих військовослужбовців громади;
  • 20 000 грн на відшкодування вартості за проїзд на процедури гемодіалізу хворим на ниркову недостатність жителям громади;
  • 800 000 грн на одноразові матеріальні допомоги сім’ям воїнів, які загинули під час бою;
  • 100 000 грн на організацію поховань загиблих захисників.

       Керівництво й депутати міської  громади подбали про підтримку традиції громади – радувати дітей солодощами на грудневі свята. На сесії депутати одноголосно підтримали пропозицію в.о. міського голови Олега Кошового і виділили 535 000 грн на закупівлю подарункових наборів з цукерками, які отримають діти дошкільного й шкільного віку з нагоди Дня Святого Миколая.

        Для забезпечення комфортних умов проживання мешканців  похилого віку у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в КП «Центр надання соціальних послуг», що в селі Лебедин, міська рада виділила 50 000 грн на реконструкцію системи опалення соціального приміщення.

Нам важливо надавати допомогу військовим і дбати про безпеку  та добробут маленьких громадян територіальної  громади. Фінансування війська —  внесок у нашу перемогу,   захист дітей —  міцний фундамент майбутнього України, — підсумував бюджетну частину рішень позачергової 44 сесії міської ради в.о. міського голови Олег Кошовий.

Поділитись:
Перейти до вмісту