Турбота в дії: як у громаді надають соціальні послуги

Комунальне підприємство «Центр надання соціальних послуг» Шполянської міської ради ОТГ (далі — центр) працює в громаді з 2018 року. Пройшовши кілька етапів реорганізації, унаслідок чого змінено структуру й додано певні функції, нині надає такі послуги: догляд із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів; догляд вдома; догляд стаціонарний; соціальна адаптація; соціальна інтеграція та реінтеграція; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід; представництво інтересів; посередництво (медіація); соціальна профілактика; натуральна допомога; фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору; інформування тощо. Загальний штат центру, який очолює директор Людмила Шпоть, — це 54 працівники, які забезпечують роботу трьох відділень:

  • допомоги за місцем проживання в умовах денного перебування та надання натуральної допомоги;
  • соціальної роботи;
  • стаціонарного догляду для постійного чи тимчасового перебування.

Відділення допомоги за місцем проживання в умовах денного перебування та надання натуральної допомоги діє в усіх населених пунктах громади і виконує такі функції: придбання ліків, продуктів харчування, приготування їжі, допомога по господарству, представництво інтересів у різних структурах (наприклад, допомога в оформленні субсидії), супровід людей з обмеженими фізичними можливостями. Надання вищевказаної допомоги забезпечують 30 соціальних працівників, завідувач та один співробітник у відділенні. Кожен із них оточує турботою 10-12 осіб. Загалом таким піклуванням охоплено 264 особи нашої громади.

Відділення соціальної роботи опікується людьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це особи з інвалідністю, люди похилого віку, люди із тяжкими (невиліковними) хворобами. Крім того, фахівці надають психологічну допомогу умовно засудженим (у співпраці з центром пробації),  сім’ям у ситуаціях міграції одного чи обох батьків, у разі виникнення різних проблем, пов’язаних із розлученням батьків. Також центр опікується питаннями допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які, тікаючи від війни, знайшли прихисток у нашій громаді. Навантаження — до 10 сімей на двох працюючих фахівців (у тому числі завідувач відділення), залежно від випадка.

Відділення стаціонарного догляду для постійного чи тимчасового перебування функціонує в селі Лебедин (вул. Небесної Сотні, 2). Заклад розрахований на 30 місць, але тепер у ньому перебуває 32 особи, враховуючи ВПО. Це люди похилого віку та особи з обмеженими можливостями. Вони забезпечені харчуванням, одягом, взуттям, інвентарем, побутовим та медичним обслуговуванням. З ними працюють 18 спеціалістів (у тому числі завідувач).

При центрі організовано пункт незламності, де кожен може зігрітися і, у разі потреби, зарядити свій гаджет. Крім того, працює пункт прийняття та видачі вживаного одягу (для дорослих і дітей), там є також іграшки. Сюди можуть звернутися люди, що потребують такої допомоги. Якщо ви маєте одяг, яким можете поділитися із нужденними, то несіть його сюди, вам будуть вдячні.

На базі центру створений і успішно функціонує Університет третього віку, до складу якого входять 2 факультети: мистецький та здорового способу життя.

У межах цієї ініціативи гуртуються мешканці нашої громади похилого віку, люди з обмеженими можливостями, організовуючи цікаве дозвілля у затишній і привітній атмосфері однодумців. Це різноманітні свята, творчі вечори, тематичні зустрічі тощо. Такі заходи, безперечно, допомагають людям відволіктися від буденності, підняти настрій, збадьоритися, відчути себе важливими й потрібними, а це для них надзвичайно важливо. До уваги відвідувачів ортопедичний тренажер-профілактор Євмінова, палиці для ходіння.

Справді, соціальні працівники — це люди із величезними серцями і світлими душами. Вони щодня мають справу із людським горем, самотністю й безпорадністю. Для них це не слова на папері. Це реальність. Справжня. Без прикрас… Це біль, сльози, зруйновані долі, понівечені душі. Люди, які звертаються за допомогою в центр, сподіваються її отримати. І робота фахівців, окрім безпосередніх функцій, згаданих вище, полягає ще й у тому, щоб не дати обездоленій душі зневіритися, а навпаки — підтримати, спрямувати в правильне русло, інколи — допомогти піднятись із колін, вистояти в ситуації розпачу та безвиході, знайти сили жити й боротися. Це титанічний труд, це повна самовіддача. Тому доземний уклін вам, невтомні трудівниці, які зцілюють людські душі!

 

За роз’ясненнями та інформацією щодо надання послуг звертайтеся в КП «Центр надання соціальних послуг»:

м. Шпола, вул. Соборна, 45.

Тел.: (04741) 2-04-72.

Графік роботи:

Пн-чт: 8:00–17:15

Пт: 8:00–16:00.

Обідня перерва:

13:00–14:00.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту