У громаді починається прийом робіт для здобуття премії імені Олекси Влизька

Із 15 листопада 2023 року стартує конкурс на здобуття літературної премії (далі — Премія) імені Олекси Влизька  Шполянської міської ради з метою вшанування пам’яті поета-земляка Олекси Влизька (1908-1934) й популяризації його творчості. Премія присуджується професійним і непрофесійним літераторам, які проживають у Черкаській області, за високохудожні твори, сповнені життєствердності й духу новаторства, спрямовані на розвиток духовності.

Прийом робіт на конкурс закінчується 17 січня. Підбиття підсумків конкурсу завершується до 5 лютого.

До участі в конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні 3 роки, а також рукописи, не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська.

Премія присуджується за кращий художній твір (видана друком книга чи рукопис) у таких літературних жанрах:

  • епос — розповідь, новела, повість, роман;
  • лірика — вірш, вірш-діалог, дума, медитація, ода, поезія, поема, романс, сонет тощо;
  • драма — трагедія, комедія, трагікомедія, мелодрама, водевіль, містерія, феєрія.

Список літературних творів, поданих на конкурс, публікується в ЗМІ, мережі Інтернет, на офіційному вебсайті та в соціальних мережах Шполянської міської ради ОТГ, а протягом грудня й січня проводиться їх громадське обговорення.

Право висунення робіт на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, організацій, установ, закладів освіти, громадських об’єднань, ЗМІ (за згодою автора).

Кожна організація може представити на здобуття Премії одну чи декілька книг або збірок (рукописів) одного автора.

Важливо!

Посмертно Премія не присуджується.

Повторно Премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття Премії, подає до конкурсної комісії такі документи:

1) офіційне подання про участь у конкурсі того чи іншого претендента, в якому формулюються мотиви висунення і дається коротка характеристика твору;

2) п’ять (5) примірників представленого твору чи творів;

3) протокол, або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на здобуття Премії;

4) рецензії, відгуки чи публікації в ЗМІ (за їх наявності).

Премія присуджується і вручається раз на рік під час проведення культурно-мистецьких заходів до дня народження поета-земляка Олекси Влизька, що відзначається 17 лютого.

Для проведення конкурсу й підбиття його підсумків створюється конкурсна комісія. Хід конкурсу висвітлюється в ЗМІ та соціальних мережах. Рішення про присудження Премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів конкурсної комісії.

Переможцеві конкурсу присвоюється звання «Лауреат літературної премії імені Олекси Влизька» із врученням диплома за підписом міського голови Шполянської міської ради ОТГ, а також присуджується грошова премія в розмірі 10 000 грн.

Твори на конкурс надсилайте за адресою: 20603, Черкаська обл., м. Шпола, вул. Лозуватська, 62, e-mail: cultura_shpolaotg@ukr.net — відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради ОТГ.

Бажаємо натхнення, прекрасного, гармонійного, влучного втілення творчих задумів, і нехай переможе найкращий!

 

Поділитись:
Перейти до вмісту