У Ветеран Хабі організували дружню волонтерську зустріч

Серед присутніх були волонтери різних напрямків та форм діяльності, але, звичайно, у час, коли Україна бореться з одвічним ворогом, розмову приділили військовому волонтерству.
На об’єднані громади і органи місцевого самоврядування, на територіях, де не точаться бої, зараз випала особлива й відповідальна місія — стати гуманітарним тилом Збройних сил України. Сьогодні волонтери, управлінці, усі люди і навіть діти допомагають знаходити необхідне військовим із різних куточків України і світу, і везуть туди, де найбільше треба.
Часто стається так, що волонтерські осередки отримують запит, який не встигають закрити до чергової поїздки на фронт або не мають достатнього досвіду в зборі відповідних замовлень, тому шукають підтримки серед інших, тих, хто вміє чи може зробити швидше або раніше вже подібне вирішував. Саме про такі ниточки комунікації один з одним, механізми спільної згуртованості і синхронності у діях на допомогу армії обговорили разом із представниками міської влади, яка, власне, і стала ініціатором зустрічі.
У приміщенні Ветеран Хабу з уповноваженими представниками благодійних фондів, волонтерських спільнот, представників духовенства, зацікавлених у продовженні благодійної діяльності і мілітарної підтримки воїнів, проаналізували правові аспекти волонтерської діяльності в Україні, яким важливо приділяти увагу в період дії воєнного стану.
☑️Начальник юридичного відділу Шполянської міської ради Володимир Слободяник відповів на основні запитання щодо правового статусу волонтера, договорів у сфері волонтерства, про ввезення транспортного засобу як гуманітарного вантажу, а також актуалізував ключові новели Закону України «Про волонтерську діяльність», розповів про відмінності між індивідуальним волонтерством та діяльністю громадських організацій.
☑️Виконуючий обов’язки міського голови Олег Кошовий окреслив механізм використання бюджетних коштів громади, що базується на чинних законах і нормативно-правових документах фінансової звітності. Розповів про тендерні закупівлі на оснащення армії.

«Одним із чинників є бюрократизм, що діє у системі державного законодавства. Затримки закупівель озброєння за бюджетні кошти викликають незадоволення громадськості і формують суспільну думку на кшталт прогалин у виконанні завдань місцевої влади на підтримку ЗСУ, виникають несприятливі та негативні думки. Часто-густо їх зумовлюють чи провокують іноді й самі волонтери, особливо в інформаційному просторі, маніпулюють необґрунтованими й неправдивими фактами через брак знань зі сфери державних закупівель», – зауважив керівник громади.

☑️Діалог розвивала заступник міського голови Ірина Каландирець, яка в липні цього року пройшла конкурсний відбір на навчання за програмою “U-LEAD з Європою”, що впроваджується німецькою урядовою компанією GIZ, на тему «Взаємодія органів місцевого самоврядування та волонтерських об’єднань»:

«Міська рада як орган місцевого самоврядування (ОМС) прагне створювати сприятливі умови для діяльності волонтерів, яка є цінною для розвитку громади. В умовах воєнного стану важливо підвищувати суспільний престиж такої діяльності, підтримувати та заохочувати діяльності волонтерів. Ми повинні вміти ідентифікувати, хто саме є волонтерами в нашій громаді, адже від цього залежать наші подальші дії. Важливо, щоб волонтерство було неприбутковим, добровільним, мало суспільну користь. Якщо бракує хоча б одного з цих компонентів, мова йде вже не про волонтерство. У нас немає ні протидії, коли влада не зацікавлена в діяльності волонтерів та створює штучні перепони, ні ігнорування, коли ОМС не цікавиться діяльністю волонтерів, але й не втручається. Ми зацікавлені у взаємодії: ОМС знає про волонтерів у громаді, розуміє їх потреби та сприяє їх діяльності».

☑️Присутні обмінялися досвідом волонтерської діяльності під час війни. У фіналі заходу вкотре відчули: різних людей і неоднакові погляди об’єднала згуртованість, яка стала рушійною силою спротиву агресору саме завдяки волонтерам. Наразі прагнемо найголовнішого — перемоги України й миру. Ніхто не бажає, щоб над рідним краєм майорів російський прапор. Зараз кожен робить все можливе, щоб вільний дух держави ще більше зміцнився й запанував у всій країні.
Від імені жителів громади вихованці КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості», його директор Людмила Бондаренко подякували Збройним силам України, згадали в поетично-прозовому виступі тих, хто віддав життя за ідею свого народу, а також на згадку про Міжнародний день волонтера, про зустріч подарували присутнім сувеніри-значки «Я-волонтер», виготовлені вихованцями.
Захід організували у просторі Ветеран Хабу у Шполі, за підтримки Шполянської міської ради ОТГ, відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я, КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді».
Поділитись:
Перейти до вмісту