Презентація книги поезій Олександра Діхтяренка

«У пошуках мелодії душі», «Межа відвертості», «Голос дороги», «Стихія слова». Саме такими, лірично-філософськими, є назви чотирьох збірок поета з Василькова Олександра Діхтяренка. Написані впродовж 20 років, вони стали не лише творчим надбанням обдарованої людини, а й літературним доробком Шполянщини, вартим захоплення.
2023 воєнний рік, попри численні тривоги, ненависть до ворога, відсутність душевного спокою, по-особливому запам’ятається поетові – лауреатові районної літературної премії імені Олекси Влизька, премії Лип’янської громади імені Миколи Томенка та Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Дробного. Збірка поезій «Осіннє цвітіння», пройшовши самобутній шлях народження й появи, стала п’ятою в поетичній скарбниці педагога, члена обласної організації спілки літераторів, літературного об’єднання імені Олекси Влизька, що гуртує в громаді.
16 грудня з ініціативи місцевого підприємця Максима Доценка, за підтримки Шполянської міської ради, творчих працівників міської бібліотеки, Васильківської філії КЗ «Центр культури та дозвілля» відбулася глибоко патріотична презентація нової книги поезій, яка, як і попередні здобутки, пішла в люди, щоб вражати глибиною думки, тішити палітрою життєвих картин, дивувати блаженною простотою людських образів. Ця збірка – реакція небайдужого серця її автора на події в нашій Україні останніх років. Кожен рядок – це особисто пережите, відчуте душею і серцем, це правда сьогодення. У книзі «Осіннє цвітіння» чимало поезій, які кричать болем від утрати Героїв-захисників Євгена Лисенка, Дмитра Прохорова, Олега Агафонова із Василькова, нескорених воїнів рідної країни.
Вірші, написані війною, звучали у пісенному виконанні земляків поета Альони Рукавець, Вікторії Корженко, Людмили Шпоньки, Ігоря Кураша. Читав їх і Олександр Діхтяренко. Слухаючи щемкі рядки, присутні часто втирали сльози.
Зі словами вдячності й щирого захоплення багатогранною творчістю поета на заході звернулися заступник міського голови Шполянської ОТГ Ірина Каландирець, громадський активіст і друг поета Олексій Пірогов, підприємець Максим Доценко, який завжди фінансово допомагає у виданні книг місцевих письменників, педагог Станіслав Мазурик, лікар Галина Жук. Привітали автора з виходом нової книги поезій голова літературного об’єднання імені Олекси Влизька Ольга Гарбарук, письменники Наталія Прищепа, Сергій Ткаченко. Заслужений працівник культури України Дмитро Вовк виконав пісню, написану ним на слова О. Діхтяренка, що ввійшла до нової збірки.
Нині поетичний доробок Олександра Діхтяренка є не лише відображенням стану його душі, а й зброєю в боротьбі з рашизмом, яка популяризує українське слово. У ньому – любов і відчай, радість і смуток, надія й молитва, чуттєвість і міць, що потоком лягали на сторінки, перетворюючи думку в броню. Будемо жити! Україна понад усе!🇺🇦
Фото: Олексія Пірогова

 

Поділитись:
Перейти до вмісту