За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами»

Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту (ДАП) було встановлено 16 січня з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт. Бої тривали з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року і закінчилися після повної руйнації старого та нового терміналів.
В обороні ДАП, крім військових, брали участь волонтери і медики.
За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами».
У період з 18 по 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами термінала ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового термінала, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Захищаючи ДАП, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого — посмертно.
Інформуємо, що з метою вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли аеропорт від російського агресора, спільним наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України в системі Міністерства оборони України від 20.01.2022 р. № 21/24 цей день щорічно відзначатиметься саме 20 січня.
Поділитись:
Перейти до вмісту